...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jaki kraj jest najszczęśliwszy? [RAPORT]

World Hapiness Report 2022

World Hapiness Report 2022 jest dziesiątą edycją cyklu raportów informujących, gdzie prowadzić można najszczęśliwsze życie. Ma on również istotne zadanie: pokazać innym krajom, jak dążyć do zadowolenia obywateli.

To już 10 lat od kiedy Gallup World Poll we współpracy z ONZ przygotowują zestawienie.  Na narodowy wskaźnik szczęścia wpływają poszczególne czynniki. Należą do nich m.in.: dochód, zaufanie wobec rządu, długość życia. Każda kategoria ma 10 punktową skalę. W zeszłych latach na raport istotnie wpłynęła pandemia. Zwiększyła ona poczucie zakłopotania wśród ludzi.

Jak wynika z raportu, to Finlandia została ponownym triumfatorem. Ponownie, ponieważ wygrywa nieprzerwanie od 2017 roku. Otrzymała ona notę 7,821 na 10. Kolejne w zestawieniu pojawiły się kolejno Dania (7,67) oraz Islandia (7,55). Polska znajduje się dopiero na 48 miejscu.

Raport jednak nie zdążył jednak uwzględnić obecnej sytuacji na Ukrainie.

RAPORT

 

 

 

Adam Daniluk