...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny – kiedy warto po nie sięgnąć?

kredyt gotowkowy kredyt hipoteczny

Kredyty gotówkowe i hipoteczne to bardzo przydatne narzędzia, z których często korzystamy gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Udzielenie kredytu przez bank wymaga od nas jednak pewnego wysiłku: musimy zadbać o odpowiedni poziom zdolności kredytowej, sprawdzić oprocentowanie kredytu gotówkowego i inne jego parametry, a także wybrać najlepszą ofertę, jaka będzie wpasowywać się w nasze potrzeby. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki konsumenckiej lub hipotecznej? Gdzie szukać najlepszych propozycji?

 

  1. Kredyt gotówkowy a hipoteczny – największe różnice
  2. Wybór kredytu gotówkowego – na czym się skupić?
  3. Kiedy należy zadbać o zdolność kredytową?
  4. O czym pamiętać składając wniosek o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy a hipoteczny – największe różnice

Kredyt gotówkowy to jeden z wielu produktów finansowych, z których możemy skorzystać w sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Jest on zdecydowanie wygodny i bazuje na jasnych zasadach, a dodatkowo dzięki dużej ilości ofert na rynku możemy bez problemu dopasować pożyczkę do naszych indywidualnych potrzeb.

Kredyt hipoteczny jest szczególną formą pożyczki, którą zwykle zaciągamy na zakup domu lub mieszkania. Zabezpieczeniem takiej umowy jest nieruchomość, którą chcemy nabyć. Kredyt hipoteczny – Direct.Money ma bardziej preferencyjne oprocentowanie, niż standardowa pożyczka konsumencka, jednak z drugiej strony zaciągamy go na na dłuższy czas, jak 10 czy 20 lat.

Wybór kredytu gotówkowego – na czym się skupić?

Wybierając tani kredyt gotówkowy warto zwrócić uwagę na to, jakie warunki będą się z nim wiązać. Do najważniejszych parametrów pożyczki zalicza się kolejno:

  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania: jest to wartość informująca nas, jak dużo będzie nas kosztować pożyczka;
  • ubezpieczenie: niektóre banki wymagają dodatkowego ubezpieczenia kredytu, szczególnie hipotecznego. Warto o tym pamiętać przy obliczaniu całkowitego kosztu kredytu;
  • rodzaj raty: możemy mieć ratę stałą lub malejącą, która będzie zmieniać się z czasem;
  • całkowite koszty kredytu: wybierając kredyt gotówkowy online powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile łącznie wyniesie nas pożyczka.

Kiedy należy zadbać o zdolność kredytową?

Jeżeli planujemy złożyć wniosek o kredyt, musimy zadbać o to jak pożyczkodawca będzie nas widział. Dotyczy to szczególnie pożyczek w wysokich kwotach, a także kredytów hipotecznych. Aby dostać kredyt gotówkowy musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową, a w przypadku zakupu mieszkania lub domu – także wkład własny w co najmniej wymaganej wysokości. Z tego względu jeżeli planujemy złożenie wniosku o większą kwotę, zadbajmy najpierw o uregulowanie naszych dotychczasowych zobowiązań, a także o dostarczenie bankowi dokumentów niezbędnych do potwierdzenia, że jest nas stać na to, by udźwignąć podobne zobowiązanie. W ten sposób zwiększamy swoją szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji finansowej.

O czym pamiętać składając wniosek o kredyt gotówkowy?

Poszukiwania idealnego kredytu gotówkowego mogą być dość trudne. Z jednej strony mamy ogromny wybór, jednak z drugiej może być nam ciężko znaleźć tę jedną najlepszą opcję. W takiej sytuacji warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, w których szybko znajdziemy najpotrzebniejsze informacje i łatwo oddzielimy interesujące nas oferty od tych, które zupełnie nam nie odpowiadają. Podpisując umowę pamiętajmy również, aby dokładnie ją przeczytać i zrozumieć – od tego zależy, czy spłata kredytu będzie bezproblemowa, a także to czy wybierzemy najlepszą dla nas opcję.


Źródło:  direct.money.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF