...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Lech Podhalicz nowym redaktorem naczelnym serwisu newonce.net

Lech Podhalicz

Obchodzący 7 września swoje szóste urodziny portal newonce.net ma nowego redaktora naczelnego. Został nim Lech Podhalicz, dziennikarz związany z serwisem od października 2020 roku, a wcześniej obecny również na antenie newonce.radio i w magazynie newonce.paper. W tej roli zastąpił Jacka Sobczyńskiego, jednego ze współzałożycieli portalu.

Przed oficjalnym dołączeniem do newonce.media, Lech Podhalicz przez cztery lata kierował redakcją Going. – platformy do sprzedaży biletów należącej do grupy Empik. Jest też współautorem bloga kolekcje, który wyewoluował w cotygodniową audycję na antenie newonce.radio. Podhalicz specjalizuje się w dziennikarstwie popkulturowym, ze szczególnym naciskiem na muzykę. Kierowanie redakcją newonce.net objął z początkiem września, pracuje obecnie nad strategią contentową serwisu na najbliższe lata. Do kluczowych wyzwań stojących przed nowym redaktorem naczelnym należy określenie roli portalu newonce.net w zapowiadanej na jesień usłudze subskrypcyjnej – newonce.club. W jej ramach użytkownicy dostaną dostęp do wszystkich produkowanych przez newonce treści premium (tekstów, podcastów, materiałów wideo) oraz szeregu benefitów oferowanych przez grupę i jej partnerów.

Wierzę, że newonce.net będzie portalem tłumaczącym różnorodne zjawiska – w wyczerpujący i przystępny sposób. Będzie medium konsolidującym, nie polaryzującym. Wpływowym i szanowanym przez osoby o odmiennych światopoglądach. Międzypokoleniową platformą, która przekazuje wiedzę, wzbudza emocje i zachęca do dyskusji. Naszą wizytówką mają być doświadczeni dziennikarze i dziennikarki oraz nowatorskie podejście do tworzenia treści. Rozbudowane long-ready i wyraziste opinie. Dostarczanie rozrywki bez jednoczesnego pomijania istotnych tematów. Przez sześć lat istnienia ten portal przeszedł bardzo ciekawą drogę – bardzo się cieszę, że przejmuję stery w momencie, kiedy newonce.net przeżywa tak fascynującą, jakościową rewolucję.

Lech Podhalicz, nowy redaktor naczelny

Współtworzący serwis newonce.net od samego początku Jacek Sobczyński jako senior editor zajmie się teraz przede wszystkim pracą redakcyjną i budowaniem bazy jakościowych treści. Pokieruje też nową inicjatywą dziennikarską wychodzącą poza ramy newonce.media.

Serwis newonce.net powstał we wrześniu 2015 roku jako pierwsze medium wchodzące w skład portfolio grupy. Dziś tworzy go 6-osobowa redakcja wspomagana przez team social media & performance oraz szereg autorów zewnętrznych. Portal jest częścią aplikacji newonce, dostępnej w App Store i Google Play, zainstalowanej obecnie na ponad 210 tysiącach urządzeń. Serwis odwiedza miesięcznie kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników.

Michal Michalski, Piotr Kędzierski oraz Marcin Łuniewski z newonce są laureatami 10. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.


Źródło: newonce.net

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF