...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Łomża rozpoczęła współpracę w obszarze esportu z MediaCom Beyond Advertising

POLSAT LOMZA ESPORT

Marka Łomża zrealizuje do końca 2020 roku aktywacje takie jak m.in. partnerstwo z ligą esportową CS:GO – ESL Pro Tour i telewizją Polsat, oraz strategiczne partnerstwo ze szkołą Pasha Gaming School i jej twórcą Jarosławem „Pashą” Jarząbkowskim, który został ambasadorem marki Łomża 0,0 %.

MediaCom Warszawa rozpoczął obsługę marki Łomża w obszarze esportu i gamingu. MediaCom Beyond Advertising, specjalistyczna komórka MediaCom, odpowiada m.in. za przygotowanie strategii oraz jej wdrożenie.

Jednym z kluczowych elementów obecności marki Łomża (i jej piwa Łomża 0,0 %) w esporcie w 2020 r. będzie strategiczne partnerstwo z Pasha Gaming School – założoną w 2019 roku szkołą dla esportowców.

Naszym celem jest przede wszystkim tworzenie warunków rozwoju dla młodych esportowców. Jest to kontynuacja i poszerzenie wizji marki Łomża 0,0 % z ubiegłego roku, gdy byliśmy partnerem strategicznym Łomża Zero Esport Tour, cyklu turniejów gamingowych dla amatorów. W tym roku postawiliśmy na współpracę ze szkołą Pasha Gaming School, bo chcemy wspierać młode talenty już na samym początku ich drogi. Celem takich inicjatyw jak Pasha Gaming School jest właśnie wspieranie młodych graczy i oferowanie im warunków do rozwoju pod okiem profesjonalistów, a także tworzenie szans na wybicie się na scenie międzynarodowej. Chcemy włączyć się w opiekę nad przyszłym pokoleniem esportowców, pomagać młodym graczom w doskonaleniu się.

Maciej Dymalski, Wicedyrektor Marketingu Van Pur, marka Łomża

Jedną z inicjatyw wynikających z partnerstwa Pasha Gaming School z Łomżą 0,0% mają być trzy bootcampy – profesjonalne „zgrupowania” dla najlepszych graczy, ze zbalansowanymi aktywnościami, takimi jak treningi sportowe czy warsztaty z trenerami personalnymi.
Dodatkowo Łomża została fundatorem nagród dla wyróżniających się „studentów” PSG – otrzymają oni ekskluzywne zestawy komputerowe, o wartości 10 tys. zł każdy. Dzięki współpracy z marką Łomża szkoła fundować będzie także stypendia (przyznawane najlepszym „rekrutom” przez kolejne pięć miesięcy). Założyciel szkoły – Jarosław „Pasha” Jarząbkowski (który sam jest jedną z najjaśniej świecących gwiazd polskiej „sceny” CS:GO) – został ambasadorem marki Łomża 0,0 %.

Fot. Łomża

 

Wspólnie z managerami marki Łomża wyciągnęliśmy wnioski z działań tej marki w obszarze esportu w 2019 i stąd m.in. strategiczna decyzja, by w działaniach w 2020 r. przede wszystkim koncentrować się na budowaniu wartości dodanej dla polskich esportowców. Jest to duża, zaangażowana społeczność młodych ludzi, których łączy wspólna pasja, ale którzy muszą też radzić sobie ze stosunkowo wysokim „progiem wejścia”. Dlatego chcemy wspierać ich z marką Łomża w dążeniu do profesjonalnej kariery i stąd pomysły takie jak współpraca z Pasha Gaming School, organizacja bootcampów, stypendia czy wsparcie sprzętowe.

Tomasz Przeździecki, Associate Director MediaCom Beyond Advertising

W ramach działań w obszarze esportu Łomża  została także (wraz z Polsatem) oficjalnym partnerem polskich transmisji z ESL Pro Tour w Counter Strike: Global Offensive – największej serii rozgrywek łączącej ponad dwadzieścia turniejów i lig w CS:GO. Całość cyklu będzie można zobaczyć na antenie telewizji Polsat Games i na należącej do Polsatu platformie Ipla.tv (a także w serwisach Twitch.tv i YouTube).

Dodatkowo w planach jest wprowadzenie mechanizmów „grywalizacji” dla widzów, którzy będą mogli podczas oglądania transmisji zbierać punkty i wymieniać je następnie na sprzęt gamingowy (słuchawki, klawiatury, myszki).

ESL Pro Tour to seria łącząca ze sobą najważniejsze turnieje spod egidy ESL i DreamHacka, w tym Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League czy DreamHack Masters. Przez kilka miesięcy drużyny Counter-Strike: Global Offensive z całego świata rywalizują o to, aby zagrać w najważniejszych rozgrywkach, którymi są IEM Katowice oraz  ESL One: Cologne i ESL One: Rio.

 

Esport jest zjawiskiem, które z każdym rokiem nabiera znaczenia i zyskuje popularność na całym świecie, a Polska nie jest tu wyjątkiem. Marka Łomża dostrzega i docenia ten nowy wymiar sportowej rywalizacji. Chcemy wspierać tę młodą dyscyplinę, budować wiedzę na jej temat wśród szerokiej publiczności oraz umożliwić wejście do esportowego świata osobom, które są odpowiednio zdeterminowane i wybrały go jako swoją drogę. Doceniamy zasady fair play, wielkie emocje i ogromną pracę, jaką wykonują każdego dnia profesjonalni esportowcy. Jednocześnie rozumiemy, że jak każda dyscyplina sportowa także esport wymaga wielu wyrzeczeń – dlatego partnerem i „przewodnikiem” po tym świecie została nasza Łomża 0,0%, która pozwala cieszyć się smakiem prawdziwego piwa bez konsekwencji jakie niesie spożywanie alkoholu.

Maciej Dymalski, Wicedyrektor Marketingu firmy Van Pur

MediaCom Beyond Advertising odpowiada za całość działań związanych z partnerstwami marki Łomża z Pasha Gaming School i ESL Pro Tour CS:GO. Do zadań MediaCom w ramach szerokiej współpracy z marką Łomża w obszarze esportu należą m.in. strategia, planowanie i zakup mediów, koncept egzekucyjny, pomysły na niestandardowe aktywacje, wsparcie produkcyjne materiałów czy realizacja mechanizmów angażujących.

Informacja prasowa.

Komentarz Brief Esports: 

Łomża 0, 0% już drugi rok konsekwentnie buduje swoją świadomość wśród graczy i fanów esportu. Już w 2019 roku rozpoczęło współpracę z czołową organizacją esportową jaką jest AGO Esports, czy zorganizowało serie eventów pod nazwą Esport Tour. W 2020 roku Łomża intensyfikuje swoje działania i rozszerza zakres komunikacji. To dobry krok w stronę umocnienia obecności w tej grupie docelowej.

Jako Brief Esports doceniamy kolejne marki nieendemiczne, które widzą potencjał w esporcie. Kolejne marki w skali globalnej i lokalnej interesują się tym zjawiskiem, a ważnym wydarzeniem ostatnich dni było m.in. rozpoczęcie przez BMW współpracy z pięcioma organizacjami esportowymi.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana