...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50-tki: Paulina Walkowiak, Kamil Walkowiak, cux.io – co ich inspiruje?

Nagroda specjalna TVN MEDIA dla cux.io

Co przyczyniło się do sukcesu firmy cux.io? Co jest największą inspiracją Pauliny w działaniach biznesowych? Jakie ma rady dla przedsiębiorców na początku drogi z własnym biznesem?

Co przyczyniło się do sukcesu Waszej firmy?

Każda decyzja, którą podjęliśmy na przestrzeni czasu rozwoju firmy. Każda zatrudniona osoba, każdy problem i lekcja, którą wyciągnęliśmy z trudnych i słabszych momentów. Sukces w moim odczuciu to suma bardzo wielu, bardzo drobnych elementów. Nie sposób ich wszystkich wymienić.

Który moment w życiu uważasz za najbardziej kreatywny i dlaczego?

Myślę, że trzeba ogromnej kreatywności, która być może nawet graniczy z szaleństwem, żeby najpierw przeprowadzić się do Niemiec, „wyluzować”, a potem w siódmym miesiącu ciąży podjąć decyzję o ruszeniu ze swoim biznesem wspólnie z partnerem 🙂

Kto lub co było i jest inspiracją w Twoich działaniach biznesowych? Dlaczego?

Moją inspiracją jest mój rozwój osobisty. Nic nie pozwala mi rozwijać się tak bardzo i z taką łatwością przełamywać bariery jak bycie rodzicem i przedsiębiorczynią. Dlatego często mówię o sobie zgrabnym angielskim określeniem “mompreneur”, bo idealnie łączy to, co mnie w dużej mierze tworzy.

Jakich rad udzieliłabyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Trudno mi dawać rady, bo każdy ma inne potrzeby, ale dość uniwersalne jest to, że wszystko, co planujecie, zajmie dużo, dużo więcej czasu niż wam się wydaje i to jest okay.

Przeczytaj także:

Ludzie 50-tki: Paulina Walkowiak, Kamil Walkowiak, cux.io – kim są i co robią?

Ludzie 50-tki: Paulina Walkowiak, Kamil Walkowiak, cux.io – jak funkcjonuje ich biznes i jakie mają plany na przyszłość?


Paulina Walkowiak

Paulina Walkowiak, co-founderka & CEO w cux.io

Jedyna specjalistka szkoląca z analizy wzorców zachowań w CEE, która pomaga firmom przekładać wiedzę o użytkownikach na konkretne decyzje biznesowe. Autorka warsztatów z analityki produktowej “Data-driven design” oraz autorskiego masterclass “Analiza jakościowa dla zaawansowanych”, mówczyni TEDx, wykładowczyni akademicka. Dwukrotnie wyróżniona w raporcie Strong Women in IT (2019 i 2021). #mompreneur

 

Kamil Walkowiak

Kamil Walkowiak, co-founder & CTO w cux.io, programista, analityk produktu.

Przeszedł całą ścieżkę kariery w IT, aby zacząć tworzyć produkty na swoich zasadach. Jest zaprzeczeniem stereotypu programisty – lubi ludzi, komunikację, nawet wystąpienia na konferencjach, dba nie tylko o kod, ale również o stronę biznesową i użyteczną projektu. Oprócz rozwoju własnego produktu od 2014 prowadzi butikowy software house wpierający powstawanie produktów w całej Europie.

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF