...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – co go inspiruje?

Paweł Biernat Biotts Gala 50

Wraz ze swoim zespołem pracuje nad innowacyjną metodą transportu leków do organizmu przez skórę. Co jest inspiracją dla Pawła Biernata z Biotts i jakich rad mógłby udzielić startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Co przyczyniło się do sukcesu Twojej firmy?

Do sukcesu naszej firmy przyczyniły się klarownie wyznaczone cele skupiające się nie tylko te dotyczące prowadzenia biznesu, ale także te odnoszące się do rozwoju technologii. Przez ostatnie lata udało się nam większość ich zrealizować m.in. zakończyliśmy część badań przedklinicznych, dokonaliśmy kilku zgłoszeń patentowych i otworzyliśmy biuro w Bostonie.

Który moment w życiu uważasz za najbardziej kreatywny i dlaczego?

To z pewnością dzień, w którym poznałem Jana Melera – był wtedy moim wykładowcą. Mentorem pozostał do dzisiaj. Obaj pracujemy nad autorskimi technologiami transportu leków i recepturami farmaceutyków. Kilka lat temu stwierdziliśmy, że czas na prawdziwy przełom — nowy, nieinwazyjny sposób podawania leków przez skórę. To wyzwanie, bo ludzka skóra jest bardzo szczelna. Obaj lubimy wyzwania.

Kto lub co było i jest inspiracją w Twoich działaniach biznesowych?

Największą inspiracją są dla mnie inni naukowcy z różnych obszarów nauki. To oni każdego dnia poszukują nowych i skutecznych rozwiązań. Dzięki ich pracy i wytrwałości życie miliardów ludzi jest po prostu lepsze. W poszukiwaniu odpowiedzi, badaniach i chęci pomocy innym dostrzegam morze inspiracji do dalszych działań.

Jakich rad udzieliłbyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Przede wszystkim wytrwałości przy realizacji planów. Otwartości umysłu, aby każdego dnia poznawali coś nowego i się uczyli. Z perspektywy naukowca ważnym aspektem jest to, aby zdać sobie sprawę z ograniczonej wiedzy i kompetencji miękkich (przywództwo, zarządzanie, inteligencja emocjonalna i społeczna). Wtedy możemy się ich uczyć od innych, biorąc udział w akceleratorach czy szkoleniach. Prawdziwy CEO to lider, za którym nie tylko podążają ludzie, lecz ten, kto tworzy wokół siebie liderów lepszych od samego siebie. Wierzę, że połączenie doświadczenia, wiedzy, cierpliwości i pracowitości w końcu każdego doprowadzą do sukcesu.

 

Przeczytaj także pierwsza i drugą część rozmowy:

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – kim jest i co robi?

Ludzie 50-tki: Paweł Biernat, Biotts – jak funkcjonuje jego biznes i jakie ma plany na przyszłość?


Paweł BiernatPaweł Biernat, prezes zarządu Biotts, specjalista systemów transdermalnych

Współzałożyciel oraz współautor patentów i systemów terapeutycznych Biotts. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Farmaceutycznym. Technolog postaci leku z ponad 20-letnim doświadczeniem, ekspert w zakresie projektowania: nanonośników substancji czynnych, systemów transdermalnych oraz jałowych, pozajelitowych postaci leku. Autor wielu doniesień oraz publikacji naukowych polskich i zagranicznych. W Biotts odpowiedzialny jest za rozwój biznesowy, dobór produktów strategicznych spółki oraz tworzenie autorskich receptur i tworzeniu chmury patentowej spółki.

 

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF