...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 pojawi się na konsolach

Fani konsolowej rozgrywki i popularnych symulatorów mają powód do świętowania. Zgodnie z zapowiedziami warszawskiego producenta i wydawcy gier wideo Play2Chill, gra Motorcycle Mechanic Simulator 2021 pojawi się w przyszłym roku na najpopularniejszych konsolach.

Szereg portów konsolowych powstanie dzięki współpracy z polską spółką Ultimate Games, która przeniesie komputerowy hit na konsolę. Oprócz tego spółka szykuje także kolejne nowości, które systematycznie będzie wprowadzała do projektu.

Cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć dystrybucję gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 o najpopularniejsze konsole, która daje nam możliwość zwiększenia sprzedaży i popularności naszej produkcji. Tytuł powinien pojawić się na urządzeniach od Sony, Microsoftu i Nintendo w pierwszym półroczu 2022 roku z zastrzeżeniem, że ten termin może ulec wydłużeniu. Zgodnie z umową, Ultimate Games wypłaci Play2Chill wynagrodzenie ze sprzedaży gry na wspomnianych platformach w wysokości 50 proc. brutto.

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill

Motorcycle Mechanic Simulator na konsolach

Debiutancka gra warszawskiego studia zostanie wydana na konsole PlayStation 4, Xbox One, i Nintendo Switch w pierwszej połowie 2022 roku. Gra, pojawi się także w sprzedaży w wersji cyfrowej.Firma Ultimate Games będzie również odpowiedzialne za stronę dystrybucyjną, promocyjną oraz marketingową.

Sukces polskiej produkcji na rynku

Premiera oryginalnego portu Motorcycle Mechanic Simulator 2021 odbyła się 17 listopada br. na platformie Steam, na której pozostawiono 84 pozytywnych recenzji.  W ciągu 72 godzin od premiery gra sprzedała się w liczbie 8,5 tys. egzemplarzy i tym samym tytuł trafił  na 24 miejsce w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestsellers.

Od premiery gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 nieprzerwanie pracujemy nad rozwojem naszej debiutanckiej produkcji. W ostatnim czasie wprowadziliśmy aktualizacje, w których zostały dodane nowe typy zleceń. Głównie ukierunkowane na tuning motocykli, a także nowe customowe części do jednośladów. Mogę jeszcze zdradzić, że po Nowym Roku pojawi się coś dla fanów ścigaczy, czyli nowe motocykle sportowe.

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill

Działalność Play2Chill

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych na komputery stacjonarne jak również konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych). Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF