...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nadchodzi Hyper Scape – nowa gra Ubisoftu z esportowymi aspiracjami

Firma Ubisoft ujawniła Hyper Scape, dynamiczną miejską strzelankę pierwszoosobową battle royale free-to-play, która ma aspiracje wprowadzić ten gatunek na nowy poziom i stanowi bezpośrednią konkurencje dla takich gier jak PUBG i Fortnite.

Akcja Hyper Scape, tworzonego w Ubisoft Montreal, toczy się w odległej przyszłości roku 2054, gdzie nawet stu śmiałków rusza do wirtualnego miasta Neo-Arcadia, aby wziąć udział w pełnych akcji, dynamicznych starciach o tytuł mistrzowski.

Hyper Scape ma zamiar wprowadzić liczne innowacje i modyfikacje formuły battle royale, na przykład nieprzewidywalny rozkład, który powoduje rozpad Neo-Arcadii, zgodnie z różnymi wzorami. Pojawia się też niepowtarzalna mechanika echo, która promuje aktywność graczy w walce nawet, gdy ci zostaną powaleni.

Fot. Ubisoft

Hyper Scape zostało zaprojektowane od zera jako dynamiczna, pionowa i intensywna rozgrywka battle royale. Trzyosobowe drużyny i gracze solo mogą zanurzyć się w futurystycznym wirtualnym mieście Neo-Arcadia i wziąć udział w dynamicznych starciach, szybko przechodząc z ciasnych uliczek na otwarte dachy i do zabójczych wnętrz.

Fot. Ubisoft

Ubisoft wspólnie z platformą Twitch, stworzył dedykowane rozszerzenie Hyper Scape Crowncast, które pozwoli widzom wpływać na rozgrywkę w czasie rzeczywistym, co zapewni bezprecedensową interakcję pomiędzy streamerami i ich fanami.

Platforma Twitch jest niepowtarzalna, ze względu na interakcje w czasie rzeczywistym pomiędzy streamerami i ich fanami. Choć tradycyjnie interakcje takie ograniczały się do komentowania rozgrywki, Hyper Scape przenosi widzów do samej gry i pozwala im być aktywnymi uczestnikami. Fakt, że fani mogą teraz bezpośrednio wpływać na to, co się dzieje w grze, pomagać lub rzucać streamerom nowe wyzwania… to zupełnie nowy rodzaj rozgrywki.

Sharmeen Browarek Chapp, wiceprezes produktów społecznościowych w Twitch

Gra znajduje się obecnie w fazie zamkniętych testów. Data premiery nie jest jeszcze znana. Z pewnością Hyper Scape wyciąga rękawice takim tytułom battle royal jak Fortnite, czy PUBG. Więcej o wizji samej gry można dowiedzieć się z poniższego zwiastuna.

https://www.youtube.com/watch?v=IjwgpuwBE7g&feature=youtu.be

Ubisoft konsekwentnie stara się budować społeczności wokół swoich gier. Jego flagowy tytuł – Rainbow Six zaprezentował ostatnio nową strukturę esportową, jest więc realna szansa że Hyper Scape namiesza na rynku gier i stanie się atrakcyjnym tytułem zarówno dla graczy, jak i organizatorów turniejów i marek im towarzyszącym.

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana