...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

dłoń palce koronawirus

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.

Beneficjentami działań firm w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 są klienci, pracownicy, placówki służby zdrowia, ale również internauci, społeczności lokalne, kontrahenci czy organizacje społeczne. Przykłady działań na rzecz tych podmiotów prezentuje najnowsza mapa #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, przygotowywana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już trzecie tego typu zestawienie działań firm, opracowane przez stowarzyszenie.

Podstawą działania odpowiedzialnego biznesu jest współpraca z szerokim gronem interesariuszy. W czasie pandemii relacje z różnymi grupami otoczenia biznesu nabrały jeszcze większego znaczenia. Wiedza na temat potrzeb, problemów interesariuszy pozwala lepiej adresować pomoc, tak też było w ostatnich miesiącach. Wiele pozytywnych przykładów działania firm zawiera trzecia część mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie.

Agnieszka Siarkiewicz, starsza menedżerka ds. komunikacji i promocji oraz programów organizacji w Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie prezentuje 33 inicjatywy podzielone na 7 obszarów:

  • kontrahenci: Bank Gospodarstwa Krajowego, Cemex Polska, Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, L’Oréal Polska, PKN ORLEN, Skanska;
  • klienci: Carrefour, Grupa Raben, PGE;
  • organizacje społeczne: BNP Paribas Bank Polska, Fundacja Biedronki Jeronimo Martins, Sanofi;
  • pracownicy: Nestlé Polska, PSE;
  • społeczność internautów: Adamed Pharma, Coca-Cola, Fundacja KPMG w Polsce, Orange Polska, T-Mobile Polska;
  • społeczność lokalna: Amica, Kompania Piwowarska, Grupa LOTOS, PGNiG;
  • szpitale: Brown-Forman Polska, Ceetrus Polska, Chiesi Poland, Henkel Polska, IKEA, ING Bank Śląski, LPP, Provident Polska, Santander Bank Polska, PZU.

POBIERZ INTERAKTYWNĄ INFOGRAFIKĘ Z LINKAMI DO DOBRYCH PRAKTYK 

Akcje pomocowe firm w ramach pierwszej mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie.

Akcje pomocowe firm w ramach drugiej mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie.

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie zawiera: działania biznesu na rzecz walki z pandemią koronawirusa, cykl wywiadów z prezesami firm, a także badanie „Koronawirus – opinie Polaków i ocena działań pracodawców”. Prezentowana jest w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze, Linkedin, Instagramie.


Źródło: informacja prasowa Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF