...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nie kariera, nie awans, Bluerank stawia na rozwój!

Bluerank

W Bluerank ludzie zyskują nowe stanowiska, nie wtedy, kiedy są wakaty do obsadzenia, a dlatego, że osiągają wyższy poziom w rozwoju. Maciej Gałecki, CEO Bluerank jest członkiem Jury konkursu Dream Employer.

Biznes to ludzie. Stoją za relacjami z klientami i partnerami, ich kompetencje stanowią o oferowanych produktach i poziomie świadczonych usług. Ludzie tworzą wizerunek organizacji i są kluczowi z punktu widzenia sukcesu firmy. Trzeba pielęgnować tę wartość organizacji i ją promować – doceniać osiągnięcia zespołu, podobnie jak przedsiębiorstwa, które o ludzi dbają. Dlatego wspieram inicjatywy za którymi stoją takie wartości, jak konkurs Dream Employer, którego jestem jurorem. O ludziach Bluerank mogę powiedzieć, że to pełne pasji talenty i eksperci. Mówię to z całą odpowiedzialnością i to na etapie rozwoju firmy, na którym osiągnęliśmy zatrudnianie na poziomie 120 osób. Taki stan rzeczy jest wynikiem świadomych działań HR-owych i kultury organizacyjnej nastawionej na rozwój. Rozwój to słowo klucz, z którego biorą się awanse i na którym budujemy przyszłość Bluerank, ponieważ w naszej branży nie ma miejsca na stanie w miejscu.

Maciej Gałecki, CEO Bluerank, członek Jury konkursu Dream Employer

Drugą połowę roku 2020 postanowiliśmy poświęcić na to, by opracować spójny model Ścieżek Rozwoju w Bluerank. Jakie są efekty tych prac?

Ścieżki Rozwoju w Bluerank

Zgodnie z rynkową nomenklaturą w tym miejscu powinniśmy pisać o ścieżkach karier. Dlaczego zatem nasze rozwiązanie nazwaliśmy Ścieżkami Rozwoju? Ponieważ zgodnie z promowanymi przez nas wartościami rozwój jest czymś większym i ważniejszym niż sam awans.

Proponując naszym pracownikom kolejne możliwości rozwoju, przede wszystkim proponujemy im: nowe zakresy odpowiedzialności i decyzyjności oraz wzmacnianie kompetencji. Niezwykle ważne jest dla nas to, by obejmowanie nowej roli było wynikiem świadomej pracy i codziennego doskonalenia, nie zaś jedynie zmianą stanowiska w stopce mailowej.

Izabela Pawlak, Senior L&D Specialist w Bluerank

W jakich kierunkach można się rozwijać w Bluerank?

W ramach przygotowanego modelu proponujemy 3 ścieżki:

  • Ścieżkę ekspercką, w której najważniejsze jest doskonalenie się w ramach wybranego obszaru merytorycznego oraz nabywanie coraz większej świadomości biznesowej i umiejętności pracy z naszymi Parterami.
  • Ścieżkę managerską związaną z zarządzaniem ludźmi, w której największą rolę odgrywają kompetencje związane z budowaniem zespołu, podejmowaniem decyzji, czy myśleniem strategicznym. Naszych managerów doskonalimy w umiejętności indywidualnej i zespołowej pracy z podwładnymi.
  • Ścieżkę managerską związaną z zarządzaniem produktami i usługami, w której najistotniejszymi umiejętnościami są te związane z budowaniem nowych obszarów biznesu wokół powstających w naszym dziale R&D produktów oraz dotychczas nie świadczonych przez firmę usług.

Każda ze ścieżek została opisana pod względem standardowych obowiązków stanowiskowych, oczekiwanych kompetencji, umiejętności specjalistycznych oraz innych zasobów potrzebnych w realizowaniu codziennych wyzwań. Zapoznając się z opisem poszczególnych stanowisk, mamy kompleksową informację na temat możliwości, jakie czekają na nas w obrębie danej roli. Wszystkie ścieżki są też odpowiednio zaprojektowane dla każdego z działów firmy.

Rozwój w Twoich rękach!

Pracujemy nie tylko w oparciu o treningi i coachingi indywidualne, ale posiłkujemy się również różnymi narzędziami wspomagającymi samopoznanie, jak np. testem FRIS czy RMP. FRIS zrealizowaliśmy już dla całego zespołu Bluerank i pod tym względem jesteśmy wyróżniających się firmą w Polsce (Maciej Gałecki, CEO Bluerank występował na kongresie FRIS przeznaczonym w założeniu jedynie dla certyfikowanych trenerów). Między innymi dzięki tym kwestionariuszom nasi pracownicy lepiej rozumieją swoje preferencje i potrzeby, a także w sposób bardziej świadomy potrafią korzystać ze swojej motywacji, która jest niezwykle ważna w drodze do sukcesu.

Działania, które podejmujemy ramię w ramię z naszym zespołem spowodowały, że tylko w ubiegłym roku ponad 20% Blueranków rozwinęło się na tyle, by uzyskać nowe stanowisko. W tym roku w wyniku procesu rozmów rozwojowych będziemy mogli pochwalić się kolejnymi osiągnięciami naszych pracowników. Jak tego dokonujemy? Jako firma jesteśmy otwarci na nowe pomysły i nieszablonowe działania, dlatego pobudzamy zespół do innowacyjnego myślenia zarówno w kontekście realizacji już posiadanych projektów, czy prowadzenia nowych usług, jak i w aspekcie własnego rozwoju. W naszych szeregach mamy także pracowników, którzy nie będąc jeszcze częścią Bluerank przyszli do firmy z gotowym pomysłem na rozwój własnego działu w ramach istniejącego już biznesu. Ich historie mogą stanowić inspirację zarówno dla już zatrudnionych pracowników, jak i wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

W Bluerank znajdziesz gotowy model Ścieżek Rozwoju, którym możesz posiłkować się szukając swojej przestrzeni zawodowej. Zapraszamy do naszego zespołu. O aktualnych rekrutacjach możesz przeczytać tutaj: https://www.bluerank.pl/kariera/

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – DOŁĄCZ DO GRUPY Dream employer NA Facebook’u


Źródło: Bluerank

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF