...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowe życie pod skrzydłami Fundacji Poland Business Run. Beneficjenci tegorocznego biegu poszukiwani

Czy jeden list może odmienić życie? Tak, pod warunkiem, że zostanie wysłany do Fundacji Poland Business Run. 3 kwietnia ruszył nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Aby zostać beneficjentem największego charytatywnego biegu w Polsce, wystarczy tylko wrzucić do skrzynki pocztowej komplet wypełnionych dokumentów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 kwietnia.

Organizowany od 6 lat bieg Poland Business Run to największe tego typu wydarzenie charytatywne w Polsce, które przywraca osobom niepełnosprawnym ruchowo nadzieję na lepsze życie. 3 września br. w siedmiu miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku) wystartują nie tylko pracownicy firm, ale też znani aktorzy, dziennikarze i sportowcy, by pomóc beneficjentom biegu w powrocie do normalnej codzienności.

Przywrócić utracony blask

Beneficjenci biegu mogą liczyć zarówno na pomoc w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, jak i dofinansowanie rehabilitacji czy konsultacji psychologicznych. A co należy zrobić, by zostać beneficjentem biegu? Zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Wystarczy tylko wypełnić wniosek pomocowy i wysłać go wraz z kompletem dokumentów na adres Fundacji.

– Misją Fundacji Poland Business Run jest przede wszystkim pomoc w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, dofinansowanie rehabilitacji i konsultacji psychologicznych – jeśli takie są potrzebne – dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Beneficjentom biegu zapewniamy kompleksowe wsparcie, aby mogli powrócić do sprawnego funkcjonowania na co dzień. Zachęcamy do wykorzystania tej szansy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Biegiem po zdrowie

Forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Wnioskodawcy mogą liczyć na pomoc finansową nawet do 50 000 zł, którą będą mogli przeznaczyć na zakup protez, sprzętu rehabilitacyjnego, turnusy rehabilitacyjne, pomoc psychologiczną, pomoc prawną czy specjalistyczne konsultacje medyczne. 

Warto pamiętać, że akcja skierowana jest nie tylko do osób fizycznych, ale również do organizacji pozarządowych, które pomagają osobom z niepełnosprawnością ruchową. Co istotne, szansę na pomoc finansową mają również osoby niepełnoletnie. W takim przypadku wniosek powinni złożyć rodzice lub opiekun prawny.

W ciągu 6 lat bieg  Poland Business Run pomógł już 138 osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym po amputacji, osobom z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn czy niepełnosprawnością będącą następstwem chorób nowotworowych, cukrzycy czy miażdżycy. Jednym z ubiegłorocznych beneficjentów biegu jest Michał Żyliński, który został sparaliżowany w wyniku wypadku snowboardowego.

– Pomoc Fundacji jest wyjątkowa. Zrządzenia losu, takie jak mój wypadek, powodują duży szok. Potrzebny jest wtedy poważny zastrzyk finansowy, na przykład na rehabilitację i sprzęt. Bez tego trudno ruszyć do przodu. Taka pomoc przyspiesza powrót do normalnego życia. Dla mnie stała się motywacją do jeszcze większej pracy nad sobą i pójścia do przodu – mówi Michał Żyliński, beneficjent Poznań Business Run 2016.

Wyklikaj nowe życie

Aby maksymalnie ułatwić kandydatom proces ubiegania się o pomoc finansową, Fundacja Poland Business Run uruchomiła specjalne kanały komunikacyjne, dzięki którym zainteresowani uzyskają wsparcie w zakresie wypełniania niezbędnych dokumentów. Na wszystkie pytania dotyczące naboru wniosków pomocowych czekają już specjaliści z działu wsparcia pod nr tel. 504 485 979 (telefon czynny w godzinach 9.00-14.00) lub pod mailem wsparcie@polandbusinessrun.pl.

Wnioski pomocowe wraz załącznikami oraz regulaminem dostępne są na stronie www.polandbusinessrun.pl. Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) do 28 kwietnia 2017 r. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków, która zostanie powołana przez zarząd Fundacji Poland Business Run.

::

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF