...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Od robotyki do odpowiedzialnej mody – nowe startupy w Samsung Inkubator Rzeszów

Do Samsung Inkubator w Rzeszowie dołączyło 5 nowych startupów, które będą realizować projekty z zakresu zróżnicowanych tematów: od robotyki, przez lotnictwo, po zdrowie i odpowiedzialną konsumpcję. Wszystkie przedsięwzięcia wyróżniają się innowacyjnością pomysłów oraz dużym stopniem zaawansowania prac. Podkarpacka przestrzeń już od momentu otwarcia cieszyła się znacznym zainteresowaniem młodych przedsiębiorców.

Według danych raportu Startup Poland z 2018 roku, Rzeszów trafił do czołówki zestawienia pod względem liczby osób należących do środowiska startupowego. Do sukcesu stolicy Podkarpacia przyczyniło się otwarcie Samsung Inkubator w kwietniu 2017 roku we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą. Popularność programu stale rośnie. Do grona 12 rozwijających tam swoje pomysły startupów, dołączyło właśnie kilka nowych projektów.

Matrix Dynamix to startup pochodzący z Krakowa, rozwijający rewolucyjne urządzenie, które wprowadzi innowacyjność w skali globalnej na rynku kontrolerów. New Generation Controller to projekt stabilizatora w kształcie rękawicy, który umożliwi uzyskanie idealnej ergonomii uchwytu, a tym samym – na pionierskie wykorzystanie smartfona jako kontrolera. Do tego dedykowana aplikacja mobilna NGC dostarczy unikalny interfejs. NGC wspiera nie tylko działania w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, ale także związane z grami i innymi nowymi technologiami, takimi jak roboty czy drony.

Wsparcie Samsung Inkubator dostanie także startup 3D Motion Controls. Przedsiębiorcy z Warszawy będą pracować nad urządzeniem ubieralnym, które pozwoli inżynierom i projektantom przenosić ruchy dłoni bezpośrednio na trójwymiarowe obiekty w oprogramowaniu CAD/CAM, zarówno w pracy z modelami, jak i w prezentacji wyników. Innymi słowy 3D Motion Controller umożliwi pracę z urządzeniami VR bez okularów i kamer.

W ramach programu Samsung Inkubator Rzeszów swoje pomysły będzie realizować także startup WiredLine. Grupa młodych przedsiębiorców z okolic Rzeszowa, pracuje nad projektem linii produkcyjnej spełniającym standardy przemysłu 4.0. Sercem projektu jest autorski system operacyjny WiredOS. Produkt umożliwia w pełni zrobotyzowane wytwarzanie elementów na podstawie projektów CAD lub wcześniej przygotowanego prototypu urządzenia. Rozwiązanie umożliwia produkcję niskoseryjną z zachowaniem zalet produkcji masowej.

Coraz więcej startupów, zgłasza do Inkubatora swojego pomysły nie tylko pod kątem rozwiązań z obszaru Internetu Rzeczy, lecz także poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Przykładem takiego startupu jest Osnova, który realizuje już platformę modową, skupiającą niezależne marki oraz projektantów z Polski. Dzięki wsparciu Inkubatora Samsung, młodzi innowatorzy planują teraz wdrożyć do platformy modowej rozwiązanie AR. Wirtualny Doradca pozwoli użytkownikom na otrzymywanie sparametryzowanej oferty przygotowanej specjalnie przez projektanta na podstawie danych udostępnionych przez użytkownika. Dzięki wdrożeniu wirtualnej przymierzalni użytkownicy już na etapie wyszukiwania produktu będą mogli go wirtualnie przymierzyć i zweryfikować przy pomocy istniejącej  funkcji  Wirtualnego Doradcy i dzięki temu podjąć świadomą decyzję w ramach zrównoważonych zakupów.

Rozwiązanie z zakresu poprawy jakości życia będzie realizować także startup LifeHeart. To projekt inteligentnej opaski ratunkowej, której głównym zadaniem ma być monitoring podstawowych parametrów życiowych pacjenta znajdującego się na izbie przyjęć w placówce medycznej. Opaska będzie bieżąco monitorować tętno (puls) krwi. Projekt powstaje przy współpracy z liderem usług ochrony zdrowia.

Program Samsung Inkubator to część strategii firmy, której celem jest wsparcie młodych przedsiębiorców w ramach sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej – w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. W trakcie prac nad prototypem, każdy startup może liczyć na wsparcie ekspertów z działu R&D firmy Samsung.  Do dyspozycji startupów jest również  przestrzeń wyposażona w najlepszej jakości sprzęty, które mają ułatwić im pracę i realizowanie pomysłów. Najlepsze projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe od firmy Samsung przy zachowaniu pełni praw do swoich koncepcji. Partnerami Samsung Inkubator w Rzeszowie są: Politechnika Rzeszowska, Dolina Lotnicza oraz HugeTech.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF