...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PLE zorganizuje turnieje Valoranta w 20 krajach

Po re-launchu w 2020 roku marka Polska Liga Esportowa S.A. zaskakuje innowacjami i stawia na profesjonalizację polskiej sceny esportowej. Spółka wygrała właśnie przetarg na organizację oficjalnych, globalnych rozgrywek VALORANT Regional Circuit w Europie środkowo-wschodniej i będzie ich wyłącznym operatorem przez najbliższe 3 lata.

 

PLE wytycza sobie kolejne cele, jakie chce osiągać w świecie VALORANT. Po zaznaczeniu międzynarodowych aspiracji, które wybrzmiały w trakcie walki w dwóch sezonach PLE.GG: VALORANT Nations Circuit — ligi zrzeszającej najlepsze drużyny z Polski, Czech czy krajów bałkańskich — przyszedł czas na kolejne wyzwanie. PLE będzie wyłącznym operatorem, wybranym przez studio Riot Games do przeprowadzania i zarządzania rozgrywkami we wszystkich 20 krajach, należących do VALORANT Rregional Circuit. Kraje te zostaną rozlokowane w czterech klastrach, uwzględniających położenie geograficzne.

NIEZWYKLE ISTOTNY CEL

Po niedawnym sukcesie polskich graczy – zwycięstwie grających w barwach Acend zeek’a i starxo na Mistrzostwach Świata, możliwość stworzenia środowiska wspierającego rozwój kolejnej fali graczy w Polsce i Europie jest nobilitacją i bardzo istotną misją do spełnienia. Jednym z głównych celów VRC jest stworzenie gruntu do rozwoju dla przyszłych gwiazd międzynarodowej sceny. Kandydatów natomiast, w tej zyskującej na popularności z dnia na dzień grze z pewnością nie zabraknie.

W VRC MIEJSCE ZNAJDZIE KAŻDY

VALORANT Regional Circuit to międzynarodowa struktura rozgrywek, która stanie się bazą do kreowania przyszłych gwiazd międzynarodowego esportu. Swoje umiejętności będzie mógł tu pokazać każdy gracz — niezależnie od poziomu zaawansowania. VRC ma być bowiem pierwszym elementem zgranego ekosystemu, stworzonego przez twórców gry, studio Riot Games. Zawodnicy będą wspinać się po szczeblach — począwszy od walki w domowym zaciszu, poprzez kwartalne finały, aż do wielkiej nagrody – awansu do turnieju wyższej rangi i otwarcia furtki do kariery progamera. O wizji i założeniach VRC, opowiada w imieniu PLE ambasador projektu w Polsce, Krystian “TERP” Terpiński w materiale zapowiadającym rozgrywki.

VALORANT to tytuł od developera Riot Games, autora m.in. League of Legends – jednego z najpopularniejszych tytułów esportowych na świecie. Gra, mimo bycia na rynku od ponad 12 lat, wciąż notuje fenomenalne wyniki — w 2021 roku, w League of Legends grało co miesiąc średnio 115 milionów graczy. Graczy VALORANT natomiast, stale przybywa – pula 3 milionów graczy w maju 2020 roku zwiększyła się przeszło czterokrotnie, szybując do przeszło 13,5 miliona w listopadzie 2021 roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF