...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pomogliśmy przetrwać, pomagamy w rozwoju

pomoc dla przedsiębiorstw

Program Wake Up Your Business prowadzony przez Youth Business Poland oferuje pomoc dla mikro- i małych firm dotkniętych kryzysem COVID-19. Projekt pomógł już ponad 700 przedsiębiorcom! Przed nami kolejne obostrzenia i restrykcje, które mocno wpłynął na działalności przedsiębiorców. W związku z tym, w listopadzie rusza nowa edycja, która ma wesprzeć firmy w dopasowaniu się do zmian na rynku oraz pomóc w okresu niepewności i częściowego lockdownu. Partnerem programu jest platforma Eksperci Pomagają, laureat specjalnego wyróżnienia w konkursie Dobroczyńca Roku.

Bezcenna pomoc w czasie zmian

Od dwóch lat prowadzę Coffeeshop Company w centrum Warszawy. Nadejście COVID-19 sprawiło, że musiałam stanąć przed wyborem: prowadzić kawiarnię dalej, czy zamykać. Właśnie w tym trudnym momencie dostałam wsparcie od swojego mentora z projektu Wake Up Your Business. Dało mi to wiarę, że uratuję biznes, a stali klienci wrócą. Dzięki wiedzy mojego mentora, stworzyłam nowy plan antykryzysowy i zmieniłam strategię marketingową.

Valeriya Voronina

Oddech dla firmy

Wake Up Your Business to program skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców zmagających się ze skutkami pandemii.

W listopadzie ruszamy z drugą turą. Bardzo się cieszymy, że nasze działania przynoszą konkretne rezultaty. Dzięki przystępnej formie infolinii, webinarów i mentoringu, z których można skorzystać bezpłatnie w każdym momencie i każdym miejscu, uratowaliśmy wiele firm przed zamknięciem. Tchnęliśmy w nie ducha nadziei oraz posunęliśmy konkretne pomysły i porady na wskrzeszenie lub dostosowanie biznesu do nowej rzeczywistości. Tym, którzy już się do nas zgłosili, pomogliśmy przetrwać – teraz pomagamy im w rozwoju.

Adrian Migoń, prezes YBP i koordynator Wake Up Your Business

Mentoring na wagę złota

Obecnie w programie Wake Up Your Business z pomocy mentora korzysta ponad sześćdziesięciu przedsiębiorców. Doradcami są osoby znane i aktywne w świecie biznesowym oraz odpowiednio przeszkolone przez YBP.

Tym, co najbardziej popchnęło mój rozwój do przodu i co najbardziej polecam początkującym przedsiębiorcom, jest praca z mentorem. Mentorskie spojrzenie z zewnątrz pozwoliło mi wyklarować nie tylko kształt moich usług, ale też wprowadzić działania, których sama bym nie wymyśliła. Zbudowałam też konkretny plan. Dodatkowo, rytm spotkań wymusza regularność pracy nad kluczowymi dla mojego biznesu zagadnieniami.

Maria Górz, uczestniczka pierwszej edycji Wake Up Your Business

O otrzymanym wsparciu dla firm w trakcie pandemii opowiada też Karolina Buszkiewicz z Dobrze tu:

Z dnia na dzień straciłam 90% zleceń warsztatowych. Początkowo nie potrafiłam tego okresu przestoju efektywnie wykorzystać. Później zabrałam się za to, o czym myślałam już od dawna – czyli stworzenie nowej oferty i strategii działania. Bardzo pomocny był w tym mentoring Youth Business Poland, w którym biorę udział. Dzięki niemu odważyłam się m.in. uruchomić cykl czułych webinarów, do realizacji których dojrzewałam od roku. Jestem tuż po pierwszym webinarze. Czas pandemii zaprosił mnie do wielu zmian, które od dawna czekały, żeby się wydarzyć. W końcu znalazłam na nie czas i miejsce. A mentoring mocno mnie wsparł w tym procesie.

Karolina Buszkiewicz

Solidne wsparcie w kryzysie

Oprócz mentoringu, Wake Up Your Business oferuje bezpłatne webinary i telepomoc. Webinary to solidna dawka merytorycznej wiedzy o funkcjonowaniu firmy w zmienionej rzeczywistości. Są na wyciągnięcie ręki, niezależnie od miejsca zamieszkania czy stanu konta. Wykłady są interaktywne, często pada dużo konkretnych pytań do prowadzących. Co więcej, nagrane spotkanie można w każdej chwili ponownie odsłuchać na stronie
organizatorów pod adresem https://wakeup.ybp.org.pl/webinary/ Wśród mentorów i ekspertów są popularni przedsiębiorcy i praktycy biznesu, m.in. Karol Banaszkiewicz, Greg Albrecht, Wojciech Bizub, Konrad Zach, Tomasz Niesłuchowski. Jeden z listopadowych webinarów poprowadzi też multi przedsiębiorca i inwestor Lech Kaniuk, znany z kierowania spółkami PizzaPortal.pl i i-Taxi. Zapraszamy do zapisu na Webinar, który odbędzie się 19-listopada o godz. 11:00, link.

W ramach programu można skorzystać z fachowych porad na pracownikami fundacji na infolinii pod numerem 22 100 20 51. Rozmowy dotyczą najczęściej analizy sytuacji przedsiębiorcy, wyzwań, aktualnego modelu biznesowego. Następnie staramy się pomóc, skierować przedsiębiorcę do odpowiednich ekspertów, prawników i księgowych.

Ruszamy!

Aby skorzystać z konsultacji, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić na helpline i opisać swoje potrzeby. Zgłoszenia do indywidualnego mentoringu możliwe są pod adresem https://wakeup.ybp.org.pl/mentoring.

Organizatorem projektu jest Youth Business Poland dzięki wsparciu Google.org. Organizacje partnerskie to: PwC, EksperciPomagaja.pl, Związek Pracodawców Polskich i Hub Hub. Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Rozwoju. Program powstał we współpracy z organizacją Youth Business International i realizowany jest w 34 krajach na świecie.


Źródło: Informacja prasowa Youth Business Poland

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF