...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Portal pożyczania przedmiotów startuje w całej Polsce

Pamiętacie Rent and Lend? Pisaliśmy o nich gdy we wrześniu startowali w Małopolsce jako portal umożliwiający wypożyczanie przedmiotów między użytkownikami. Teraz “internetowa pożyczalnia” startuje w całym kraju.

 

– W Krakowie udało nam się zbudować bazę kilkuset przedmiotów i użytkowników, dlatego postanowiliśmy spróbować swoich sił w całym kraju – mówi Leszek Szklarczyk, Prezes Zarządu. Wiele osób pisało do nas z pytaniem kiedy będziemy dostępni w innych miastach, co uznaliśmy za dobry znak do rozszerzenia zasięgu terytorialnego – dodaje.

 

Rent and Lend to serwis na którym każdy może wystawić swoje przedmioty i zarabiać na ich udostępnianiu. Z drugiej strony, gdy potrzebujemy jakiejś rzeczy to możemy ją tutaj pożyczyć zamiast kupować, przez co oszczędzamy pieniądze. Przedmioty dostępne na portalu to między innymi narzędzia, projektory multimedialne, sprzęt foto-video, nagłośnienie, sprzęt sportowy, konsole do gier, sprzęt eventowy i tak dalej.

Przed 4-tym kwietnia gdy ktoś spoza Krakowa próbował wystawić przedmiot lub skorzystać z geolokalizacji był kierowany na stronę zapisów na newsletter “Powiadomimy Cię gdy będziemy w twoim mieście”, czyli w praktyce osoby z innych miejscowości nie mogły w pełni skorzystać z portalu. Był to celowy zabieg aby najpierw dobrze przetestować serwis i rynek na ograniczonej próbce.

 

– Jednym z naszych obecnych celów jest dotarcie do tradycyjnych wypożyczalni – mówi Maciej Kocik, Członek Zarządu i Backend Developer w Rent and Lend. Nasz portal umożliwi im prebooking – klient zapłaci za wynajem jeszcze przed odbiorem przedmiotu przez co spada odsetek tych którzy rezerwują przedmiot i po niego nie przychodzą. W przyszłości wypożyczalnie będą mogły też wystawiać poprzez Rent and Lend faktury  – wylicza Kocik.

 

W kraju, w którym zwykło się mawiać “Dobry zwyczaj, nie pożyczaj” projekty takie jak Rent and Lend zwracają uwagę. Czy uda im się pozyskać sympatię Polek i Polaków?

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF