...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Poznaj kolor swojego… mózgu

Czy wiesz dlaczego innym łatwiej jest zadecydować niż Tobie? Co skłania ich do podejmowania ryzyka? Za podejmowanie decyzji w życiu codziennym odpowiada biostruktura połączeń nerwowych. Poprzez znajomość swojej biostruktury poznajesz tajniki mózgu, działasz efektywniej i szybciej osiągasz sukcesy.

Bodziec do zmiany

Poznanie siebie to jeden z kluczowych zabiegów, aby dobrze zarządzać swoim czasem, znać swoje możliwości i granice oraz efektywnie nawiązywać relacje z innym ludźmi. Często zdarza się, że po prostu ktoś chce zmienić swoje życie i potrzebuje bodźca. Poszukuje swojej drogi do celu, pragnie osiągnąć sukces, ale jakże często plany nie przechodzą do realizacji i właśnie tutaj na pomoc przychodzą sesje coachingowe. Zmieniają perspektywę patrzenia na problem. Dają impuls do zmiany i działania. Celem takich sesji jest wielopoziomowa poprawa jakości życia, poprzez „popchnięcie” do wyjścia spoza strefę komfortu. Współpraca z coachem pozwala ujawnić motywatory, pragnienia, umiejętności, pasje, a także mocne i słabsze strony jednostki. Dodatkowo otwarta rozmowa wyzwala obawy, pomaga pozbyć się przekonań o własnej niemocy, przez co zyskujemy też pewność siebie.

Twój kolor mózgu

Jednym z elementów odkrywania siebie na nowo jest najnowsze narzędzie jakim jest Structogram. Mechanizm ten wyróżnia 3 obszary mózgu, które odpowiedzialne są za działanie, zachowanie oraz charakter. Obszary te zostały wyróżnione trzema kolorami: zielonym, czerwonym, niebieskim. Dominujący kolor w mózgu, sugeruje jaki jest nasz styl działania i w jakich warunkach będziemy najbardziej efektywni. – Im bardziej jesteśmy świadomi samych siebie, tym lepiej i skuteczniej będziemy osiągać cele. Fenomen zbadany w XX wieku jest obecnie strzałem w dziesiątkę podczas sesji coachingowych. Przeprowadzenie tekstów na kolor mózgu pozwala odkryć siebie na nowo i wgłębić się w to co nieznane – mówi Justyna Bielenda

Klucz do harmonii

Często rozmyślasz o tym, jak stać się liderem wśród swoich pracowników? Chciałbyś awansować, a wciąż jesteś na tym samym szczeblu kariery? – Nie ma uniwersalnego schematu, jak stać się człowiekiem sukcesu. Jest to też jedno z szerokich pojęć, ponieważ sukces dla każdego będzie oznaczał coś innego i każdy będzie mierzył pojęcie sukcesu własną miarą. Poznanie siebie poprzez znajomość koloru mózgu pozwala na łatwe dopasowanie technik działania współgrające z predyspozycjami oraz cechami charakteru. Odnalezienie własnej drogi pomaga w uzyskaniu harmonii i spokoju w każdej sferze życia. Obecnie popularnym zjawiskiem z jakim się spotkamy jest niewykorzystanie potencjału oraz mijanie się z powołaniem, wskutek podążania za cudzym przepisem na szczęście. Naprzeciw temu wychodzą spotkania coachingowe – mówi Justyna Bielenda. Szkolenia ułatwiają współpracę z samym sobą, ale też pracę w grupie. Umiejętność zjednania sobie ludzi oraz rozumienia ich toku myślenia może być milowym krokiem do osiągnięcia upragnionego sukcesu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF