...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Programiści wzięci do chmur

Zrekrutowanie dewelopera, podpisanie umowy oraz wystawienie faktury za usługę jest teraz prostsze niż kiedykolwiek. Na rynku jest dostępna platforma C_cloud, która ułatwia wyszukanie specjalisty IT.

Firmy  zmagają się ze znalezieniem deweloperów, których na rynku nieustannie brakuje. Szczególnie do projektów, które trwają od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. C_cloud zapewnia dostęp do 60 tys. różnych specjalistów IT z całej Polski. Dzięki filtrom: kompetencji, lokalizacji i doświadczenia możemy maksymalnie zoptymalizować wyszukiwanie naszego przyszłego pracownika, system umożliwia również zlecanie testów kompetencyjnych. Firmy rekrutacyjne wyspecjalizowane wyszukiwaniu kandydatów z branży IT nie są już potrzebne. Jeśli nie chcemy szukać specjalisty samodzielnie, Connectis zrobi to za nas.

 

C_cloud dziś

C_cloud jest obecnie jedną z największych baz programistów w Polsce. Oprócz specjalistów wysokiej klasy, znajdziemy w niej również początkujących deweloperów. Zaletą tego rozwiązania jest koszt wykonanej pracy. Poprzez nieumiejętne zdefiniowanie poziomu wymaganych kompetencji specjalisty IT na potrzeby projektu, firmy ponoszą większe koszty. Zdarza się, że do mniej skomplikowanych zadań, firmy szukają specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.  Okazuje się, że nie zawsze zatrudnienie  informatyka z wieloletnią praktyką jest najlepszą decyzją. Dlaczego? Ponieważ, często wykwalifikowany informatyk, który dostaje mniej wymagające zlecenie – nie rozwija się i jest mniej zadowolony z pracy jaką wykonuje. Na tak trudnym rynku pracownika kluczowe jest dobranie kompetencji specjalisty do wymagań projektu. Pozwala to na optymalizację kosztową.

Oprócz małej liczby dostępnych deweloperów na rynku, firmy informatyczne często zmagają się z problemem monitorowania pracy specjalistów, którzy pracują zdalnie. C_cloud na bieżąco nadzoruje postępy działań specjalistów oraz kontroluje czas pracy nad danym projektem.

– Po podpisaniu umowy o współpracę, programista zaczyna pracę zdalnie lub w siedzibie firmy. System pracy na odległość jest sporym ułatwieniem dla obu stron, ponieważ zleceniodawca nie potrzebuje organizować kolejnego miejsca pracy. C_cloud daje pełną możliwość kontroli czasu nad projektem oraz fakturowaniem  – mówi Michał Gierczak, CEO Connectis. W chmurze pracodawca rozlicza faktury, przyjmuje wnioski urlopowe oraz może umawiać się z członkami zespołu na spotkania. Connectis jest firmą, która mocno stawia na innowacje, ma elastyczne podejście do biznesu i oferuje usługi dopasowane do różnych potrzeb klientów.

 

C_cloud niebawem

Dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji, w przyszłości będzie możliwy jeszcze trafniejszy wybór dewelopera do danego projektu. Platforma zostanie ulepszona o programy takie jak: machine learning, web mining i web harvesting. Co to oznacza? Machine learning to system, dzięki któremu wyszukiwarka uczy się preferencji wyboru podczas selekcji kandydatów. System zapamięta propozycje, które odpowiadały pracodawcy i zacznie sugerować podobne osoby. Web mining na bieżąco będzie aktualizował doświadczenie oraz osiągnięcia, których informatyk nie zawarł w CV. Natomiast web harvesting zbierze informacje o kandydatach z forów internetowych i portali. Pod warunkiem tego, że specjalista wpisze w systemie C_cloud pod jakim nickiem wypowiada się na stronach internetowych. Jeśli tego nie zrobi – pozostanie anonimowy. Program wyszuka również projekty, które nie zmieściły się w CV, a w których deweloper brał udział.  Planowane jest również dostosowanie C_cloud do dwóch języków: polskiego i angielskiego.

– Nasza platforma będzie pracować na automatycznej aktualizacji i eksploracji danych tekstowych, które w przyszłości zwiększą wykrywalność niespójnych lub nieprawdziwych danych o ok. 90%. Będzie to bardzo dużym ułatwieniem, dla każdego przyszłego pracodawcy. System automatycznie sprawdzi prawdziwość wszystkich danych zawartych w CV  – dodaje Michał Gierczak, CEO Connectis.

Connectis pracuje nad możliwie łatwym i dogodnym sposobem wyszukiwania specjalistów z branży IT, cały czas udoskonalając go tak, by w przyszłości stał się jeszcze bardziej funkcjonalny. Pracowników możemy znaleźć w chmurze oraz przez chmurę kontrolować. Nie oznacza to jednak, że specjaliści mają głowę w chmurach – wręcz przeciwnie. Każdy projekt realizowany przez C_cloud jest dobrze zorganizowany i kontrolowany. Connectis, to polska firma, która działa na rynku od ponad 21 lat i bardzo dobrze zna jego realia oraz potrzeby klientów. Doświadczenie w branży i innowacyjne podejście zapewnia szybkość prowadzenia procesu i jego maksymalną optymalizację.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF