Psychoterapia online – terapeuta dostępny bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

Psychoterapeuta online, porady, konsultacje Czat/Wideo.

169

Psychoterapia online – szybka i skuteczna terapia i porady bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

Czas epidemii to trudny okres dla ludzi z zaburzeniami

Dla większości ludzi czas epidemii jest trudnym momentem, zwłaszcza dla osób w depresji i z zaburzeniami natury psychicznej. Do najtrudniejszych elementów radzenia sobie z rzeczywistością można wskazać poczucie lęku i zagrożenia, wywołane koniecznością reorganizacji codziennego życia. Szalejąca epidemia koronowirusa zmusiła praktycznie każdą branżę do wprowadzenia zmian. Dotyczy to również psychoterapii wymagającej kontaktu pomiędzy terapeutą a pacjentem. O ile do zmienionych warunków codziennego życia, jak praca czy zakupy, nasz mózg może przyzwyczaić się w ciągu 2-3 tygodni, tak w przypadku poczucia lęku i samotności wymaga odpowiedniego wsparcia. Społeczna kwarantanna sprawia, że jesteśmy coraz bardziej uważni na różne sytuacje, ale też mniej odporni na dużą liczbę zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu. Wbrew pozorom, dla części osób może to się wydawać gorsze niż zakażenie samym koronawirusem. Jak więc radzić sobie będąc w depresji, poczuciu lęku, czy mając zaburzenia? I w reszcie jak kontynuować terapię, gdy wszystkie gabinety zostały zamknięte z powodu pandemii COVID-19? Odpowiedzią na powyższe pytania jest terapia online, którą możesz zrealizować w ramach konsultacji psychoterapeuta online, które są dostępne na specjalistycznych platformach telemedycznych. Warto również podkreślić, że główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania e-Wizyty u psychoterapeuty natychmiast, co jest szczególnie ważne w nagłych zaburzeniach, czy silny epizodach depresyjnych. Teleporada to więc możliwość uniknięcia wielotygodniowego oczekiwania na pomoc lekarza specjalisty. Rozwiązanie te pozwala również uzyskać e-Receptę, w razie konieczności przepisania leków przez lekarza specjalistę.

Czy terapia online jest skuteczna?

Skuteczność terapii online została potwierdzona już w wielu badaniach i nie odbiega ona swoimi możliwościami i skutecznością od tradycyjnej wizyty u psychoterapeuty. Należy również podkreślić, że część badań naukowych (przeprowadzonych np. w Uniwersytecie Klinicznym w Zurychu) udowadnia wyższy poziom skuteczności (np. w leczeniu depresji) i poczucia „osobistego” kontaktu z psychoterapeutą. Oczywiście należy zauważyć, że w głównej mierze skuteczność terapii online nie zależy od nurtu, czy sposobu jej prowadzenia (online/stacjonarnie), a głównie od zaangażowania pacjenta. To postawa pacjenta oraz sytuacja, w jakiej się znalazł, determinuje głównie sukces działania terapii. Kluczowym jest więc umiejętność nawiązania relacji między psychoterapeutą a osobą z trudnościami. Stanowi to najważniejszy czynnik leczący w psychoterapii. Psychoterapia online to nie tylko panaceum na obecne ograniczenia w czasie pandemii (taką formę zaleca również w rozporządzeniu NFZ [url: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7644.html] ), ale również możliwość na konsultację online bez względu na to, gdzie jesteśmy i co robimy. Teleporady medyczne to gwarancja niesamowitego poczucia swobody, możliwości, niezależności i wygody dla pacjenta. To wszystko jest dostępne, na wyciągniecie ręki, bez wychodzenia z domu. Wsparcie psychoterapeuty poprzez konsultacje medyczne online na platformie telemedycznej to w głównej mierze:

 • Jedyna forma wsparcia podczas zagrożenia epidemicznego;
 • Natychmiastowy dostęp do lekarzy specjalistów;
 • Duża elastyczność w dobrze terminu;
 • Możliwość przepisania leków dzięki e-Receptom;
 • Dostęp do najlepszych lekarzy specjalistów, niezależnie od miejsca pobytu;
 • Przeprowadzanie sesji we własnym domu w komfortowych warunkach;
 • Wysokie poczucie bezpieczeństwa;
 • Skuteczna i dostępna od ręki ochrona zdrowia psychicznego;
 • Wygodne elektroniczne formy płatności za e-Wizytę.

Jak skorzystać z porady psychoterapeuty online w halodoctor.pl?

Zorganizowanie psychoterapii online jest bardzo proste. Wybierz na stronie konsultacji medycznych online [url: https://www.medfile.pl/konsultacje-online]  psychoterapeutę, psychologa lub psychiatrę zgodnie ze swoimi potrzebami. Zwróć uwagę, że tego typu platforma do teleporad umożliwia dostęp do specjalistów wszystkich dziedzin, dzięki czemu w jednym miejscu możesz znaleźć pomoc z różnych obszarów medycyny. Gdy wybierz odpowiedniego lekarza specjalistę, wskaż termin dla Ciebie najbardziej dogodny. Psychoterapeuci dostępni są praktycznie codziennie od rana do późnego wieczora. Skorzystaj więc z możliwości natychmiastowej pomocy lub w dowolnym wybranym terminie. W następnym kroku wybierz formę kontaktu. Możesz skorzystać z czatu, rozmowy telefonicznej, czy wideokonferencji. Oczywiście ze względu na specyfikę pomocy i konieczność zbudowania odpowiedniej relacji z psychoterapeutą, zalecaną formą kontaktu jest wideokonferencja. Za konsultację medyczną online zapłacisz wygodnie za pomocą płatności online, a potwierdzenie e-Wizyty otrzymasz natychmiast na swój adres e-mail. Teleporada to nie tylko możliwość odbycia sesji online. W przypadku wystąpienia konieczności lekarz specjalista może również wystawić e-Zwolnienie lub e-Receptę. Po zakończonej sesji terapeutycznej zastosuj się do zaleceń, dzięki stałym przypomnieniom dotyczącym przyjmowania leków. Zauważ, że e-Recepta to wiele korzyści:

 • Otrzymasz ją za pomocą SMS-a z kodem do realizacji w aptece lub maila do odczytu w punkcie aptecznym;
 • Nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta;
 • Otrzymasz ją podczas konsultacji online bez konieczności odwiedzin gabinetu.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online?

Jest wiele powodów do skorzystania z psychoterapii online. Wśród kluczowych można wymienić natychmiastowy dostęp do pomocy medycznej.

Na platformie haloDoctor poza psychoterapeutami znajdziesz kilkudziesięciu wysokiej klasy specjalistów psychiatrów. Dzięki możliwości wystawiania e-Recept i e-Zwolnień, w razie potrzeby uzyskasz również możliwość przepisania leków i L-4 przez lekarza specjalistę. To wszystko jest dostępne natychmiast, bez czekania w długich kolejkach. Wystarczy wybrać dogodny termin, opłacić e-Wizytę za pomocą szybkich płatności online (PayU) i przygotować się do sesji terapeutycznej. W razie potrzeby możesz również w każdej chwili udostępnić lekarzowi specjaliście historię swojej choroby, dzięki opcji udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej. Wszystkie te dane są przechowywane w bezpieczny sposób z pełnym szyfrowaniem, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest istotnym czynnikiem również ze względów epidemiologicznych. W związku z zagrożeniem koronawirusem, tylko psychoterapia online umożliwia realne wsparcie pacjentowi.

 

halodoctor

Zobacz dostępnych specjalistów: psychoterapeuci online w haloDoctor.pl