...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Psychoterapia online – terapeuta dostępny bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

Psychoterapia online

Psychoterapia online – szybka i skuteczna terapia i porady bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl Czas epidemii to trudny okres dla ludzi z zaburzeniami Dla większości ludzi czas epidemii jest trudnym momentem, zwłaszcza dla osób w depresji i z zaburzeniami natury psychicznej (np. anoreksja). Do najtrudniejszych elementów radzenia sobie z rzeczywistością można wskazać poczucie lęku […]

Psychoterapia online – szybka i skuteczna terapia i porady bez wychodzenia z domu w haloDoctor.pl

Czas epidemii to trudny okres dla ludzi z zaburzeniami

Dla większości ludzi czas epidemii jest trudnym momentem, zwłaszcza dla osób w depresji i z zaburzeniami natury psychicznej (np. anoreksja). Do najtrudniejszych elementów radzenia sobie z rzeczywistością można wskazać poczucie lęku i zagrożenia, wywołane koniecznością reorganizacji codziennego życia. Szalejąca epidemia koronowirusa zmusiła praktycznie każdą branżę do wprowadzenia zmian. Dotyczy to również psychoterapii wymagającej kontaktu pomiędzy terapeutą a pacjentem.

O ile do zmienionych warunków codziennego życia, jak praca czy zakupy, nasz mózg może przyzwyczaić się w ciągu 2-3 tygodni, tak w przypadku poczucia lęku i samotności wymaga odpowiedniego wsparcia. Społeczna kwarantanna sprawia, że jesteśmy coraz bardziej uważni na różne sytuacje, ale też mniej odporni na dużą liczbę zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu.

Wbrew pozorom, dla części osób może to się wydawać gorsze niż zakażenie samym koronawirusem. Jak więc radzić sobie będąc w depresji, poczuciu lęku, czy mając zaburzenia? I w reszcie jak kontynuować terapię, gdy wszystkie gabinety zostały zamknięte z powodu pandemii COVID-19? Odpowiedzią na powyższe pytania jest terapia online, którą możesz zrealizować w ramach konsultacji psychoterapeuta online, które są dostępne na specjalistycznych platformach telemedycznych.

Warto również podkreślić, że główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzyskania e-Wizyty u psychoterapeuty natychmiast, co jest szczególnie ważne w nagłych zaburzeniach, czy silny epizodach depresyjnych. Teleporada to więc możliwość uniknięcia wielotygodniowego oczekiwania na pomoc lekarza specjalisty. Rozwiązanie te pozwala również uzyskać e-Receptę, w razie konieczności przepisania leków przez lekarza specjalistę.

 

Czy terapia online jest skuteczna?

Skuteczność terapii online została potwierdzona już w wielu badaniach i nie odbiega ona swoimi możliwościami i skutecznością od tradycyjnej wizyty u psychoterapeuty. Należy również podkreślić, że część badań naukowych (przeprowadzonych np. w Uniwersytecie Klinicznym w Zurychu) udowadnia wyższy poziom skuteczności (np. w leczeniu depresji) i poczucia „osobistego” kontaktu z psychoterapeutą.

Oczywiście należy zauważyć, że w głównej mierze skuteczność psychoterapii online nie zależy od nurtu, czy sposobu jej prowadzenia (online/stacjonarnie), a głównie od zaangażowania pacjenta. To postawa pacjenta oraz sytuacja, w jakiej się znalazł, determinuje głównie sukces działania terapii. Kluczowym jest więc umiejętność nawiązania relacji między psychoterapeutą a osobą z trudnościami. Stanowi to najważniejszy czynnik leczący w psychoterapii.

Psychoterapia online to nie tylko panaceum na obecne ograniczenia w czasie pandemii (taką formę zaleca również w rozporządzeniu NFZ), ale również możliwość na konsultację online bez względu na to, gdzie jesteśmy i co robimy. Teleporady medyczne to gwarancja niesamowitego poczucia swobody, możliwości, niezależności i wygody dla pacjenta. To wszystko jest dostępne, na wyciągniecie ręki, bez wychodzenia z domu. Wsparcie psychoterapeuty poprzez konsultacje medyczne online na platformie telemedycznej to w głównej mierze:

 • Jedyna forma wsparcia podczas zagrożenia epidemicznego;
 • Natychmiastowy dostęp do lekarzy specjalistów;
 • Duża elastyczność w dobrze terminu;
 • Możliwość przepisania leków dzięki e-Receptom;
 • Dostęp do najlepszych lekarzy specjalistów, niezależnie od miejsca pobytu;
 • Przeprowadzanie sesji we własnym domu w komfortowych warunkach;
 • Wysokie poczucie bezpieczeństwa;
 • Skuteczna i dostępna od ręki ochrona zdrowia psychicznego;
 • Wygodne elektroniczne formy płatności za e-Wizytę.

 

Jak skorzystać z porady psychoterapeuty online w halodoctor.pl?

Zorganizowanie psychoterapii online jest bardzo proste. Wybierz na stronie konsultacji medycznych online psychoterapeutę, psychologa lub psychiatrę zgodnie ze swoimi potrzebami. Zwróć uwagę, że tego typu platforma do teleporad umożliwia dostęp do specjalistów wszystkich dziedzin, dzięki czemu w jednym miejscu możesz znaleźć pomoc z różnych obszarów medycyny.

Gdy wybierz odpowiedniego lekarza specjalistę, wskaż termin dla Ciebie najbardziej dogodny. Psychoterapeuci dostępni są praktycznie codziennie od rana do późnego wieczora. Skorzystaj więc z możliwości natychmiastowej pomocy lub w dowolnym wybranym terminie. W następnym kroku wybierz formę kontaktu. Możesz skorzystać z czatu, rozmowy telefonicznej, czy wideokonferencji.

Oczywiście ze względu na specyfikę pomocy i konieczność zbudowania odpowiedniej relacji z psychoterapeutą, zalecaną formą kontaktu jest wideokonferencja. Za konsultację medyczną online zapłacisz wygodnie za pomocą płatności online, a potwierdzenie e-Wizyty otrzymasz natychmiast na swój adres e-mail. Teleporada to nie tylko możliwość odbycia sesji online. W przypadku wystąpienia konieczności lekarz specjalista może również wystawić e-Zwolnienie lub e-Receptę. Po zakończonej sesji terapeutycznej zastosuj się do zaleceń, dzięki stałym przypomnieniom dotyczącym przyjmowania leków.

Zauważ, że e-Recepta to wiele korzyści:

 • Otrzymasz ją za pomocą SMS-a z kodem do realizacji w aptece lub maila do odczytu w punkcie aptecznym;
 • Nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta;
 • Otrzymasz ją podczas konsultacji online bez konieczności odwiedzin gabinetu.

 

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online?

Jest wiele powodów do skorzystania z psychoterapii online. Wśród kluczowych można wymienić natychmiastowy dostęp do pomocy medycznej.

Na platformie haloDoctor.pl poza psychoterapeutami znajdziesz kilkudziesięciu wysokiej klasy specjalistów psychiatrów. Dzięki możliwości wystawiania e-Recept i e-Zwolnień, w razie potrzeby uzyskasz również możliwość przepisania leków i L-4 przez lekarza specjalistę. To wszystko jest dostępne natychmiast, bez czekania w długich kolejkach. Wystarczy wybrać dogodny termin, opłacić e-Wizytę za pomocą szybkich płatności online (PayU) i przygotować się do sesji terapeutycznej.

W razie potrzeby możesz również w każdej chwili udostępnić lekarzowi specjaliście historię swojej choroby, dzięki opcji udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej. Wszystkie te dane są przechowywane w bezpieczny sposób z pełnym szyfrowaniem, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest istotnym czynnikiem również ze względów epidemiologicznych. W związku z zagrożeniem koronawirusem, tylko psychoterapia online umożliwia realne wsparcie pacjentowi.

 

halodoctor

Zobacz dostępnych specjalistów: psychoterapeuci online w haloDoctor.pl. Psychoterapia online pozwoli Ci stanąć na nogi.

 

Zobacz także:

https://brief.pl/erecepty-lekarz-online/

Lekarz w Internecie? haloDoctor – konsultacje online

Telemedycyna – przyszłościowe modele biznesowe służby zdrowia.

BioStat® to komercyjna jednostka naukowa posiadająca status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą naukowcy, analitycy, biotechnolodzy, menadżerowie i innowatorzy IT zajmujący się zagadnieniami praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań badawczych w biznesie. Specjalizujemy się m.in. w badaniach oraz oprogramowaniu medycznym. Transfer wiedzy ze świata nauki do świata biznesu. To nasza przewaga. Pracujemy rzetelnie od 15 lat. Realizujemy projekty badawcze i multichannelowe skierowane do środowisk naukowych, biznesowych i medycznych w oparciu o nasze systemy takie jak: eCRF.biz™, SurvGo™, Cati-system czy Medfile® oraz dedykowane autorskie rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Kompleksowo wspieramy naszych Partnerów w cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz realizacji strategii sprzedażowych. Nasi eksperci: Rafał Piszczek - Statystyk. Autor publikacji naukowo badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej oraz transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny. dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek - Matematyk. Autorka publikacji naukowych z zakresu matematyki stosowanej. Wykładowca Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej, pracę doktorską broniła na AGH w Krakowie. dr Monika Jaremków - Ekspert ds. Badań, doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii społecznej. Autorka kilkunastu artykułów naukowych, współautor publikacji książkowych. dr Marian Płaszczyca - Statystyk, doktor nauk biologicznych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz autor publikacji naukowo-badawczych z dziedziny inżynierii genetycznej, bioinformatyki i fizjologii roślin. dr Małgorzata Płaszczyca - Absolwentka kierunku biologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktorat uzyskała na Wydziale Fizjologii Roślin Uniwersytetu Sztokholmskiego. Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie naukowe i dydaktyczne uzyskane podczas pracy w szwedzkim uniwersytecie. Jest współautorem publikacji zamieszczanych w renomowanych czasopismach naukowych. Gosia pracę w BioStat® rozpoczynała od tworzenia analiz statystycznych na potrzeby raportów medycznych opracowywanych dla wiodących firm farmaceutycznych. dr Sebastian Musioł - Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a wcześniej wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, GWSP w Chorzowie, WSFiP w Bielsku-Białej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych, ekspertyzach i konsultacjach strategicznych. Posiada doświadczenie w badaniach rynkowych i marketingowych oraz w realizacji kampanii wizerunkowych, promocyjnych i informacyjnych. Autor publikacji naukowych w zakresie marketingu i ekonomii. Bartosz Olcha - Absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Analityk, metodolog, autor opracowań i ekspert w już ponad 400 projektach badawczych. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań rynku pracy, społeczno-gospodarczych oraz badań wizerunku marki pomocnych w tworzeniu strategii marketingowych. Zrealizował również szereg projektów dotyczących zachowań i preferencji konsumentów oraz badań satysfakcji klientów przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych. W swojej karierze zawodowej współpracował m. in. z: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Miastem Łódź. A także Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Shell, Vivus Finance oraz z kilkudziesięcioma powiatowymi i wojewódzkimi urzędami pracy. www.biostat.com.pl haloDoctor - nowa usługa telemedyczna łączy pacjenta z lekarzem | Lekarz online | e-Wizyty | e-Recepta

Biostat