...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Avon włącza się w walkę z koronawirusem

Avon włącza się w walkę z koronawirusem 3

Avon angażuje się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazuje łącznie 7 ton produktów do higieny Szpitalowi Wolskiemu im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, Powiatowemu Szpitalowi w Garwolinie, a także placówkom publicznym, które potrzebują pilnego wparcia. W ten sposób marka chce podkreślić, że chociaż zgodnie z zaleceniami lekarzy powinniśmy zasłaniać usta, jest to czas, w którym musimy odsłonić serca. #AvonRazem

Walka z pandemią to wielkie wyzwanie dla całego społeczeństwa. Na szczęście są ludzie, którzy zwłaszcza w takim momencie, chcą pomagać innym. Właśnie dlatego marka Avon postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do wspólnego dzieła i podzielić się tym, to co ma najlepsze, a co w obecnej sytuacji stało się kluczowe dla bezpieczeństwa tysięcy ludzi w Polsce. Marka przekazała 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafią do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. To jednak nie koniec! Kolejna tura kosmetyków (kolejne 3,5 tony) zostanie przekazana Szpitalowi Wolskiemu im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, który jako placówka ochrony zdrowia walczy z wirusem na pierwszym froncie. Artykuły od Avon zostaną wykorzystane przede wszystkich do codziennej opieki nad pacjentami, przyczynią się także to utrzymania odpowiednich warunków pracy w instytucjach publicznych.

Avon włącza się w walkę z koronawirusem 1
fot. Avon
Avon włącza się w walkę z koronawirusem 2
fot. Avon

Dziś myślimy przede wszystkim o setkach chorych i o pracownikach medycznych, którzy dbają o nasze zdrowie i są na pierwszej linii frontu. Avon zawsze był czymś więcej niż firmą kosmetyczną. Od lat wspieramy lokalne społeczności, jesteśmy razem z nimi i dzielimy się tym, co mamy najlepsze. W tym przypadku decyzja o przekazaniu kosmetyków do higieny była oczywista. Wiemy jak bardzo są teraz potrzebne, zwłaszcza w szpitalach. Mamy nadzieję, że pomogą w codziennej opiece nad pacjentami i poprawią im nastrój, pokazując, że o nich pamiętamy. W Avon dbamy o bezpieczeństwo bez żadnego „ale”.

Anna Jakubowski, Dyrektor Generalna Avon Cosmetics Polska

Działanie na rzecz społeczności jest naturalnym elementem funkcjonowania firmy, marka od lat współpracuje ze środowiskiem lokalnym zgromadzonym wokół fabryki Avon w Garwolinie. Dziś to właśnie jej pracownicy pomogli w przygotowaniu wysyłki, która wesprze setki potrzebujących osób.

Jesteśmy bardzo mocno związani z garwolińską społecznością i czujemy się jej częścią. Gdy tylko jest taka potrzeba, staramy się wspierać okolicznych mieszkańców. Przekazując im nasze produkty, chcemy pokazać, że bez względu na wszystko, dbamy o ich bezpieczeństwo. Są też przypadki, gdy tak jak teraz, musimy działać szerzej i wspomagać zarówno instytucje lokalne, jak i te znajdujące się poza miastem Garwolin. W obliczu panującego wirusa postanowiliśmy wesprzeć również Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, do którego mogą trafić potencjalnie chore osoby, także te z naszego miasta.

Piotr Mikołajski, Dyrektor Fabryki Avon Operations Polska

Praca zarówno w Avon Operations Polska, jak i Avon Distribution Polska podczas pandemii odbywa się zgodnie z planem, przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa. Firma wdrożyła procedury mające na celu ochronę pracowników, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości produkcji, która w obecnej sytuacji jest potrzebna jeszcze bardziej.


Źródło: informacja prasowa Avon 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF