...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ranking kredytów pomoże wybrać najtańszy kredyt

ranking kredytów

Pomimo niestabilnej sytuacji na rynku, kredyty gotówkowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Ich zaciąganiu sprzyjają rekordowo niskie stopy procentowe, dzięki którym miesięczna rata kredytu jest znacznie niższa od tej, którą trzeba by zapłacić w przypadku analogicznej oferty jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Wciąż jednak wybór atrakcyjnej oferty bankowej nie należy do najłatwiejszych, a w jego dokonaniu pomaga ranking kredytów.

  1. Który kredyt gotówkowy jest najtańszy?
  2. Ranking kredytów gotówkowych pomoże wybrać najlepszą ofertę

Weryfikacja ofert, jakie zawiera ranking kredytów gotówkowych na Direct.Money, powinna być pierwszym krokiem do znalezienia najlepszej propozycji kredytu bankowego. Jeśli znajdziesz tam interesującą ofertę, zapytaj o kredyt przedstawiciela wybranego banku.

Który kredyt gotówkowy jest najtańszy?

Aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, warto sprawdzić, co oferują aktualnie poszczególne banki. Kalkulator kredytowy obliczy wysokość raty, a ranking kredytów gotówkowych pomoże wybrać interesującą ofertę. Niezależnie od tego czy w zakresie zainteresowań klienta leży pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny czy inny rodzaj zobowiązania finansowego, punktem wyjścia do porównania zwykle jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To wskaźnik, który pokazuje procentową wartość kosztów, jakie ponosi kredytobiorca w stosunku rocznym. Uwzględnia on jednak nie tylko szacowane koszty kredytu, ale również zmienność wartości pieniądza w czasie. Zależność jest jednak prosta – im niższe RRSO, tym tańszy jest kredyt.

W przypadku kredytu gotówkowego, banki są zobowiązane do zweryfikowania zdolności kredytowej swojego klienta. To ważne ze względu na koszty finansowania – posiadając wysoką zdolność kredytową, w niektórych przypadkach można negocjować z bankiem warunki kredytu i odwrotnie – niska zdolność kredytowa może determinować zmianę warunków kredytowania na mniej korzystne. Zanim zostanie złożony wniosek o kredyt gotówkowy, warto więc samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową, ponieważ ma ona ogromny wpływ na scoring.

Tani kredyt gotówkowy to wreszcie niska rata kredytu nawet przy zachowaniu wysokiej kwoty bazowej. Na wysokość raty wpływa nie tylko oprocentowanie, ale również koszt uruchomienia kredytu, jego ubezpieczenie czy prowizja banku. Opłaty te mają duże znaczenie w przypadku kredytów hipotecznych, których kwoty zwykle znacznie przekraczają wysokość udzielonego finansowania w ramach kredytu gotówkowego.

Ranking kredytów gotówkowych pomoże wybrać najlepszą ofertę

Jak widać, podczas wyboru kredytu gotówkowego należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Aby ułatwić sobie zadanie, warto oprzeć się na wynikach rankingu kredytów gotówkowych. Takie zestawienia opracowywane są co miesiąc przez specjalistów, którzy na bieżąco weryfikują oferty kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach. Korzystając z rankingu, można szybko i bez trudu wyszukać atrakcyjne propozycje oferowane przez czołowe banki w Polsce, w tym Alior Bank czy PKO Bank Polski. Porównywarka kredytów gotówkowych udzieli wszystkich niezbędnych informacji, które są potrzebne do wstępnej selekcji. Na tej podstawie można sprawdzić, na jakie raty kredytu trzeba się nastawić, chcąc pożyczyć określoną kwotę, lub w jakim banku rozpocząć negocjacje. Warto przy tym pamiętać, że wszystkie dane z rankingu, w tym wysokość raty, całkowity koszt kredytu czy kwota do spłaty, to wartości przybliżone i nie stanowią one oferty handlowej w myśl obowiązujących przepisów. Ostateczne kwoty zawarte są w umowie kredytowej, którą można zawrzeć w oddziale banku lub online.


Źródło: direct.money.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF