...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Razer z rekordowo wysokim przychodem w pierwszym półroczu

Firma Razer, jedna z wiodących na świecie marek lifestylowych dla graczy, ogłosiła niezaudytowane wyniki finansowe za okres 6 miesięcy (do 30 czerwca 2020 roku). Widać pozytywny wpływ pandemii.

Rekordowo wysokie przychody na poziomie 447,5 mln USD przy wzroście o 25,3% rok do roku, które przewyższyły oczekiwania napędzane silnym wzrostem w segmencie urządzeń peryferyjnych, mocnym dwucyfrowym wzrostem sprzedaży laptopów (w maju i czerwcu, w ujęciu rok do roku) oraz fenomenalnym rozwojem segmentu usług.

Rok 2020 jest wyjątkowy dla wszystkich ludzi na całym świecie. Pomimo niepewności na globalnym rynku spowodowanej pandemią COVID-19, Razer odnotował spektakularny początek roku, napędzany przez dominującą pozycję marki, poszerzanie bazy użytkowników i trendy związane z koniecznością pozostawania w domu.

Światowe zjawisko ‘zostań w domu’ zwiększyło zainteresowanie użytkowników grami i esportem do rekordowych poziomów. Dzięki naszemu ekosystemowi urządzeń, oprogramowania i usług skierowanych do graczy i młodzieży, Razer jest dobrze przygotowany do wykorzystania możliwości płynących z tych trendów.

Min-Liang Tan, co-Founder i CEO Razera

Marża zysku brutto zwiększyła się do 22,0% w wyniku poszerzenia udziału usług, który zrównoważył wzrost kosztów transportu, powiązany ze wzrostem popytu na produkty firmy. Skorygowany zysk EBITDA w wysokości 3,2 mln USD, przewyższa wcześniejsze oczekiwania rozbudzone przez wyjątkowy wzrost przychodów i ciągłą poprawę efektywności kosztowej.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF