...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Samsung Memory i Martyna Zastawna łączą siły we wspólnej kampanii Ekotechnologiczni

Przedsiębiorczyni i liderka zrównoważonego rozwoju Martyna Zastawna, odpowiedzialna m.in. za markę WoshWosh, nawiązała współpracę z Samsung Memory Polska. Wspólna długofalowa kampania pod nazwą Ekotechnologiczni ma przybliżyć konsumentom temat zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia do technologii.

Czy z technologii można korzystać w sposób odpowiedzialny i zrównoważony? Odpowiedzi na to pytanie poszukają Samsung Memory, dywizja marki Samsung, odpowiedzialna za dyski i karty pamięci oraz Martyna Zastawna, przedsiębiorczyni, propagatorka zrównoważonego rozwoju i jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce według magazynu Forbes. Wspólny, długofalowy projekt edukacyjny pod szyldem Ekotechnologiczni skoncentruje się na szerzeniu świadomego, odpowiedzialnego i zgodnego z duchem zero waste podejścia do technologii.

Idea dawania drugiego życia przedmiotom prywatnie i zawodowo jest mi szczególnie bliska. Choć tematyka zrównoważonego rozwoju czy zero waste dawno już przestała być niszą, to akurat kwestie związane z wpływem, jaki wywieramy na środowisko poprzez naszą działalność cyfrową czy sposób użytkowania technologii, wciąż niestety taką niszą pozostają. Liczę, że razem z Samsung Memory uda nam się przyczynić do zmiany i pokazać, że również z technologii da się korzystać w bardziej odpowiedzialny i ekologiczny sposób.

Martyna Zastawna

W ramach współpracy, Martyna Zastawna wystąpi w charakterze prelegentki podczas dorocznej konferencji dla partnerów Samsung Memory Summit. Wspólne działania Zastawnej i Samsung Memory w ramach kampanii Ekotechnologiczni obejmą również m.in. pierwsze w Polsce internetowe badanie śladu cyfrowego, cykl wideo-podcastów czy akcję promującą samodzielną wymianę dysków w używanych komputerach. W maju 2022 roku ruszył też specjalny instagramowy profil edukacyjny Ekotechnologiczni, prowadzony przez Martynę Zastawną.

Zrównoważony rozwój to nie tylko doraźne działania, ale przede wszystkim długofalowa strategia, zakładająca taki sposób korzystania z zasobów, by były one dostępne dla przyszłych pokoleń. Tej misji w Samsung podjęliśmy się lata temu, realizując ją na etapie projektowania rozwiązań oraz ich produkcji. Jako Samsung Memory naszą misję rozumiemy jednak nieco szerzej. Oprócz dostarczania konkretnych rozwiązań i technologii, chcemy też wspierać i edukować konsumentów między innymi w zakresie bezpieczeństwa danych cyfrowych czy takiego podejścia do technologii, które miałoby na uwadze dobro środowiska. Współpraca z Martyną Zastawną naturalnie wpisuje się w naszą misję.

Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory w Polsce i CEE

Martyna Zastawna jest autorką nagradzanych w Polsce i za granicą akcji społecznych i założycielką cyrkularnej firmy WoshWosh, która jako pierwsza w Europie zajęła się odnową obuwia. Współtworzy też pierwszą w Polsce agencję marketingu odpowiedzialnego społecznie SzeptSzum i wykłada Społeczną Odpowiedzialność Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez magazyn Forbes Woman została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet 2021 r.


źródło: Samsung

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF