...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Steam Deck – zdradzono kolejne informacje

Steam deck

Valve zdecydowanie bardziej kojarzy się z oprogramowaniem niż hardware, niedługo ma się to jednak zmienić. Czy Steam Deck będzie strzałem w dziesiątkę?

Pierwsze oficjalne informacje na temat przenośnej konsoli od Valve pojawiły się w czerwcu wraz z możliwością zamówienia urządzenia w przedsprzedaży. Od tego czasu co jakiś czas producent uchyla kolejne rąbki tajemnicy prezentując urządzenie, specyfikację oraz video z procesem rozkładania.

Wczoraj wieczorem odbyła się konferencja online, na której zostały przedstawione nowe informacje oraz poinformowano o przewidywanym opóźnieniu premiery.

Najciekawszą informacją dla przyszłych właścicieli jest specyfikacja procesora. Jest to jednostka czterordzeniowa i ośmiowątkowa wraz z zintegrowanym układem graficznym od AMD. Współpracować z nimi będzie szesnaście gigabitów pamięci LPDDR5. Z tego jeden gigabit na stałe przypisany jest jako pamięć układu graficznego.

Wspomniano również o przystosowaniu do korzystania z urządzenia w trybie „Dock”. Zasilacz pozwala na równoległe korzystanie z urządzenia oraz zasilanie dodatkowych akcesoriów, dzięki czemu możemy przenieść rozgrywkę na większy ekran i pada.

Duże wątpliwości budziła najtańsza konfiguracja wyposażona w mniejszą i co ważne wolniejszą pamięć. Valve uspokaja pokazując wykresy i tłumacząc, że wolniejszy rodzaj pamięci traci jedynie dwanaście procent w stosunku do dysków NVMe. A jeżeli ktoś zdecyduje się dołożyć pamięci w postaci karty SD, straci on osiemnaście procent w przypadku ładowania gier.

Dodatkowe informacje, jakimi podzielili się twórcy to, że na ten moment nie ma planów na wyposażenie Steam Decka w moduły 5G lub LTE. Urządzenie nie jest tworzone z myślą o VR, ale deweloperzy nie będą blokować takiego wykorzystania. Wraz z premierą Steam Deck pożegnamy tryb Big Picture na Steam, a powitamy Deck UI, który ma być zdecydowanie bardziej zaopiekowany, jeśli chodzi o aktualizacje.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF