...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

StethoMe zwiększa szanse na transformację telemedycyny pozyskując 2,5 mln dolarów

zespół Stethome

Poznańska firma StethoMe zamknęła kolejną rundę finansową. Pozyskane środki przeznaczone będą na komercjalizację rozwiązania na rynku europejskim. Algorytmy AI i stetoskop StethoMe są już obecne we Francji, Hiszpanii i w Polsce. Zespół StethoMe został wyróżniony w 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Zespół StethoMe opracował system, który składa się z elektronicznego stetoskopu, dedykowanej aplikacji StethoMe oraz algorytmów AI. Rozwiązanie pozwala na zdalne badanie płuc i serca, a analiza AI dostarcza natychmiastowy wynik o nieprawidłowościach wykrytych w układzie oddechowym. To jedyne tego typu rozwiązanie na świecie. Jak pokazują badania, algorytmy sztucznej inteligencji StethoMe są nawet o 29% bardziej skuteczne w wykrywaniu i klasyfikowaniu patologicznych dźwięków niż pulmonolodzy.

W czasie walki z Covid-19 rozwiązanie StethoMe znalazło zastosowanie w szpitalach zakaźnych w całej Polsce, zwiększając bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów. Od początku kwietnia urządzenie StethoMe wspiera lekarzy m.in. w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu, a nawet w Sant Joan de Déu Barcelona Children’s Hospital – barcelońskim szpitalu dziecięcym.

W ostatnich dniach StethoMe wraz z największym portalem charytatywnym w Polsce – Siepomaga – przekazało kolejne kilkadziesiąt sztuk stetoskopów do wybranych szpitali w całej Polsce.

StethoMe® - telefon
fot. StethoMe

Właśnie zakończyła się kolejna runda finansowa. Wsparcie dla StethoMe kontynuują brytyjski fundusz Sebastiana Kulczyka Manta Ray oraz polsko-izraelski TDJ Pitango Ventures. Do grona inwestorów dołączyli RST Ventures For Earth i Movens VC oraz prywatny inwestor z Hongkongu. Łącznie runda przyniosła 2,5 mln dolarów, które zespół przeznaczy na dalszą ekspan          sję na rynku europejskim. W gronie inwestorów w poznański start up, z poprzednich rund, jest też polski SpeedUp Venture Capital Group.

Obecnie najmocniej koncentrujemy się na komercjalizacji rozwiązania i sprzedaży produktu. Nasze urządzenie pojawiło się już w Hiszpanii, Francji, gdzie współpracuje z platformami MaQuestionMedicale i Home Doctor. W Polsce trwa pilotaż w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Warszawa Chmielna. Cel na najbliższe miesiące to systematycznie zwiększać wartość naszych kontraktów oraz pozyskiwać kolejnych klientów na całym kontynencie. Kryzys związany z pandemią Covid-19 uwypuklił natychmiastową potrzebę transformacji telemedycyny, którą umożliwia StethoMe®.

Wojciech Radomski, CEO i współzałożyciel StethoMe®

Efekty pracy zespołu StethoMe® z ostatnich trzech lat potwierdzają nasze przeczucia co do potencjału produktu i samej telemedycyny. Możemy mówić, że COVID-19 zmienił nasze realia, ale w tym przypadku tylko uwypuklił rosnącą potrzebę rozwiązań w sektorze urządzeń medycznych, szczególnie tych opartych na AI i umożliwiających przeprowadzanie badań na odległość.

Wojciech Fedorowicz, managing general partner w TDJ Pitango Ventures

StethoMe idealnie wpasowuje się w nasz model “diamentu technologicznego”. To spółka odpowiadająca DNA Movens VC: z globalnym potencjałem, rozwijająca technologie w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, trafiająca do odbiorców z dużych branż. Do tego skokowy wzrost znaczenia telemedycyny buduje nowy rozdział w historii Stethome.

Artur Banach, partner i współzałożyciel Movens VC

Inwestycja RST Ventures For Earth w StethoMe idealnie wpisuje się w ideę „ethical tech”, którą nasz fundusz realizuje. Wspieramy projekty technologiczne, które jednocześnie istotnie przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi i poprawy stanu środowiska naturalnego.

Piotr Kłodnicki, partner zarządzający RST Ventures For Earth

Algorytm AI i stetoskop są zweryfikowane klinicznie i posiadają certyfikat przyznawany urządzeniom medycznym w UE (CE 2274 klasy 2a). StethoMe® jest zaprojektowane tak, aby kontrolować przebieg prawidłowego badania osłuchowego. Dzięki temu może być używane przez pacjentów w warunkach domowych. Z kolei zaawansowana technologia i pomoc sztucznej inteligencji w prawidłowej diagnozie, sprawia, że rozwiązanie jest cenione również przez profesjonalistów.

Zgłoś się do 10. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Zgłoszenia trwają do 7 sierpnia: kreatywni.brief.pl


Źródło: informacja prasowa StethoMe

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF