...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Vindex zamierza otworzyć 1500 aren esportowych na całym świecie

Vindex przejmuje markę Belong Gaming Arenas i ich partnerów, aby stworzyć globalną sieć Esports Gaming Centers.

Vindex, wiodąca globalna firma zajmująca się infrastrukturą e-sportową, ogłosiła dzisiaj, że nabyła markę Belong Gaming Arenas i wszystkie powiązane z nią IP od GAME DIGITAL LIMITED („GAME”), największego sprzedawcy gier wideo w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

GAME, które obsługuje ponad 500 sklepów detalicznych z grami wideo, uruchomiło w 2016 roku sieć esportowych aren pod markę Belong, aby zbudować sieć lokalnych społeczności graczy, które grają, oglądają i rywalizują razem w najnowocześniejszych centrach gier. Spółka GAME będzie nadal posiadać i obsługiwać wszystkie esportowe areny w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, z wyłączną umową licencyjną Belong z Vindex w tych krajach.

Vindex planuje zainwestować 300 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat, aby otworzyć ponad 500 lokalizacji Belong w USA i dodatkowe 1000 lokalizacji na całym świecie za pośrednictwem licencjonowanych partnerów operacyjnych, w tym GAME.

Martyn Gibbs, CEO GAME Digital, dołączył do zespołu zarządzającego Vindex jako dyrektor generalny Belong Gaming i będzie kierował strategicznym globalnym wdrożeniem Belong

Tak prezentują się esportowe areny marki Belong

 

Inwestycja potwierdza trend, którym jest powstawanie setek aren esportowych na całym świecie

Jaka przyszłość czeka wydarzenia i areny esportowe?

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana