...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Stuprocentowy wzrost Polsatu Games w grupie komercyjnej i lutowe nowości stacji!

Ultraliga Teamfight Tactics

Polsat Games z każdym rokiem powiększa swoje udziały w rynku i notuje imponującą dynamikę wzrostu. W styczniu 2021 roku pierwszy polski kanał telewizyjny dedykowany esportowi podwoił swój wynik w porównaniu do analogicznego przedziału czasowego sprzed dwunastu miesięcy. W lutym stacja wystartuje z kolejnymi sezonami swoich znanych produkcji i dołoży do portfolio kolejną nowość.

Ultraliga Teamfight Tactics to najnowsza produkcja Polsatu Games, będąca rozwinięciem współpracy stacji z twórcami najpopularniejszej gry sieciowej świata – League of Legends. Osadzone w tym samym uniwersum Teamfight Tactics jest grą strategiczną, w której pewne aspekty rozgrywki kontroluje sztuczna inteligencja. Gracz skupia się zaś na tworzeniu zwycięskiej kompozycji postaci oraz rozwijaniu ich umiejętności. Potyczki przypominają pojedynki szachowe, z tą różnicą że miejsce pionków zajmują animowani bohaterowie.

Pierwszy sezon Ultraligi Teamfight Tactics wystartuje 15 lutego i potrwa do 5 kwietnia. Rywalizować będzie w nim szesnastu graczy, z których połowa otrzymała zaproszenie do gry na podstawie internetowego rankingu, a pozostali wzięli udział w otwartych turniejach kwalifikacyjnych. Zwycięzcy Ultraligi Teamfight Tactics uzyskają automatyczną kwalifikację do międzynarodowego turnieju z udziałem najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkanów.

Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów LoL-a, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games. Chcemy, żeby Ultraliga Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją Polsatu Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych.

Marcin Kilar, Dyrektor Operacyjny w firmie Frenzy

W połowie stycznia wystartował piąty sezon Alior Bank Ultraligi, która zrewolucjonizowała polską scenę esportową i przyczyniła się do jej profesjonalizacji. Transmisje z oficjalnych Mistrzostw Polski w LOLa Polsat Games przeprowadza we wtorki i środy o godz. 17:00. W piątki i soboty stacja relacjonuje z kolei League of Legends European Championship (LEC), w których rywalizują najlepsze ekipy Starego Kontynentu.

W poniedziałek 8 lutego premierę będą miały nowe odsłony popularnych programów publicystyczno-rozrywkowych autorstwa dziennikarzy Polsatu Games. „Faux Paux” Radosława Nałęcza i Tadeusza Zielińskiego to cotygodniowy przegląd branżowych wydarzeń oraz spotkania z liderami opinii i nietuzinkowymi postaciami. W pierwszym tegorocznym odcinku Mateusz Lenart z Bloober Team przybliży najnowszą produkcję krakowskiego studia, której swoich wizerunków użyczyli aktorzy Marcin Dorociński oraz Weronika Rosati.

Tydzień później twórca gier Przemysław Miliński opowie, jak w celu realizacji swojej zawodowej pasji zastawił w banku hipotekę własnego domu. Odcinki czwartego sezonu „Faux Paux” premierę będą miały punktualnie o 17:00. Także 8 lutego, ale o godzinie 16:30, wystartuje nowa seria show „Rock W Grach” autorstwa charyzmatycznego Remigiusza „Rocka” Maciaszka. Weteran polskiego YouTube’a oraz branży gier na tapetę weźmie kolejne popularne tytuły.

Faux Paux
Źródło:  Telewizja Polsat

Na ostatni tydzień lutego Polsat Games przygotował dla widzów niespodziankę w postaci powtórki fazy play off ubiegłorocznego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w Counter-Strike: Global Offensive. W dniach 25 i 28 lutego fani raz jeszcze będą mogli przeżyć emocje towarzyszące tym dynamicznym i niezwykle widowiskowym rozgrywkom.

Polsat Games nie zapomina o najmłodszych widzach. Stacja ma w ofercie szereg transmisji promujących bezpieczne treści, przełamujących stereotypy narosłe wokół gier wideo i stanowiących wartościową rozrywkę dla całej rodziny. Polsat Games na swojej antenie porusza również tematykę nowych technologii oraz stawia na filmy dokumentalne i anime. Ten ostatni segment cieszy się wyjątkową popularnością zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych widzów.

Od początku 2021 roku Polsat Games rozwija współpracę z serwisem Interia. Fragmenty autorskich programów esportowej stacji dostępne są na głównej stronie tego portalu oraz w jego serwisach tematycznych, takich jak esporter.pl czy gry.interia.pl. Nie brakuje też codziennej dawki informacji, testów gier i sprzętu oraz wywiadów z graczami i ludźmi branży.

Oprócz telewizji kanał Polsat Games dostępny jest również w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA, w pakiecie IPLA SPORT. Pakiet ten w cenie 20 zł gwarantuje przez 30 dni dostęp do 12 najlepszych kanałów sportowych, m.in. Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Games, Eurosport 1, Eurosport 2 oraz rozgrywek takich jak Fortuna Puchar Polski, Fortuna I Liga czy gale MMA. Sportowe transmisje dostępne są w jakości HD na www.ipla.pl oraz dzięki aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS, a także wybranych Smart TV oraz Apple TV.

Szczegółowy plan transmisji Polsatu Games dostępny jest na stronie http://polsatgames.pl/program-tv


Źródło: Telewizja Polsat

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF