...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sztuczna inteligencja pozwala na oszczędności w budynkach.

Projekt BMS to nowe wydarzenie w eventowym kalendarzu biznesowym. Podczas dwudniowej konferencji w zamkniętej formule przedstawiciele branży przekrojowo zaprezentowali informacje na temat trendów, nowinek technologicznych i potrzeb sektora w zakresie Smart Building, systemów automatyki budynkowej i technologii zarządzania budynkami.

Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, systemy bezpieczeństwa, oświetlenie, sieci bezprzewodowe, zasilanie awaryjne, monitoring zużycia mediów, zintegrowane systemy audio-video to podstawowe składniki nowoczesnego budynku. Możliwość ich pełnej integracji daje szansę minimalizacji kosztów i zwiększenia oszczędności oraz pełnej kontroli nad funkcjonowaniem budynku. Zainteresowanych takim procesem jest wielu właścicieli i zarządców nieruchomości wielkopowierzchniowych. Dlatego branża automatyki budynkowej w ostatnich latach przeżywa rozkwit.

Zarówno właściciele, jak i użytkownicy budynków biurowych, centr handlowych, hal produkcyjnych, hoteli i innych obiektów komercyjnych, których powierzchnia liczona jest w tysiącach, wymagają inteligentnego zarządzania systemami i instalacją. Postęp technologiczny oraz towarzyszące mu rosnące standardy ekologiczne, energooszczędne, jak i te dotyczące zrównoważonego rozwoju, w ostatnich latach bardzo mocno wpłynęły na decyzje podejmowane przez klientów oraz projektantów budynków wielkopowierzchniowych.

Kolejna edycja ogólnopolskiego wydarzenia pn. Projekt BMS, która odbyła się w dniach 7-8 listopada 2018 r. w Hotelu Lamberton Business & Conferences w Ołtarzewie koło Warszawy, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży systemów automatyki budynkowej i technologii zarządzania budynkami.

Projekt BMS jest stosunkowo młodą inicjatywą na rynku, niemniej jednak cieszącą się dużą popularnością wśród uczestników. Już po raz trzeci stał on się miejscem spotkań najbardziej liczących się na rynku dostawców rozwiązań, kluczowych decydentów reprezentujących integratorów, instalatorów, służby techniczne, zarządców nieruchomością, osoby zainteresowane poszerzaniem wiedzy i pozyskiwaniem kontaktów w obszarze inteligentnego zarządzania budynkami oraz podmiotów opiniotwórczych.

Podczas Konferencji zaproszeni przez organizatora partnerzy przedstawili sprawdzone rozwiązania oraz nowości w zakresie Smart Building. Eksperci branży zaprezentowali najlepsze wzory wdrożone w różnych typach inwestycji, w tym również rozwiązania funkcjonujące na rynku polskim i europejskim, dedykowane konkretnym obiektom.

Problematyka Konferencji objęła następujące obszary tematyczne: technologia, integracja, efektywność

Jednym z ciekawych wystąpień była prezentacja Najnowsze trendy i rozwiązania w systemach automatyki budynków – Huberta Mydłowskiego z HONEYWELL PARTNER CHANNEL.

Zaprezentowany temat dotyczył kompleksowego zarządzania różnymi systemami budynku przy pomocy jednego BMS w chmurze.

BMS w chmurze to metoda przechowywania danych w jednym centrum technologicznym. Obsługa odbywa się za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Można stosować ją bez ograniczeń w obiektach o dużej powierzchni. Prowadzący przedstawił korzyści płynące z zastosowania takiego rozwiązania jak m.in. efektywność energetyczna i ekologiczna budynków, minimalizacja kosztów, redukcja emisji zanieczyszczeń, oszczędność czasu i zaangażowania pracowników oraz możliwość analizy danych dotyczących zużycia energii, mediów i co najważniejsze kontrola usterek i awarii.

Zdaniem Huberta Mydłowskiego z HONEYWELL PARTNER CHANNEL – Honeywell kieruje się w stronę oprogramowania, to nowe podejście firmy na drodze do dalszego rozwoju w zakresie BMS

Nasze najnowsze rozwiązania programowe OBS i C2S wspiera proaktywne rozwiązywanie problemów i dostosowanie działań do kluczowych celów organizacyjnych. Oprogramowanie to jest idealnym narzedziem dla administracji, FM i obsługi technicznej obiektów – powiedział Hubert Mydłowski.

Kierunek rozwoju firm oscylujący wokół danych w chmurze m.in. w zakresie systemów automatyki zarządzania budynkami jest obecnie bardzo widoczny. Najwięksi na rynku inwestują w najnowsze rozwiązania technologiczne, tworzą centa badawcze i promują najlepsze realizacje, jako wzory udanych przedsięwzięć. Temu też w głównej mierze poświęcony był tegoroczny Projekt BMS.

Zgodnie z obliczeniami organizatora w wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczestników, w tym 110 reprezentowało firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne.

Podczas Konferencji dyskutowano o roli sztucznej inteligencji w procesie optymalizacji zużycia energii w budynkach, jej wpływie na automatyzację pracy Facility Managera oraz o metodach adaptacji do BMS. Dodatkową atrakcją była możliwość testowania sprzętu i indywidualne konsultacje z ekspertami z branży.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF