...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TOP 40 Enterprise Tech, czyli najbardziej innowacyjne technologie, które zmieniają korporacje – raport The Heart, UPC Polska i PFR Ventures

Raport Enterprise Tech Polska

40 polskich spółek oferujących rozwiązania, które wspierają korporacje w udanej transformacji cyfrowej zostało zaprezentowanych w raporcie „Enterprise Tech Polska. Technologie, które zmieniają korporacje” przygotowanym przez The Heart, UPC Polska oraz PFR Ventures.

Cyfryzacja przenika obecnie każdy obszar działalności biznesowej i jest jednym z głównych motorów napędowych rozwoju. Digitalizacja zwiększa konkurencyjność biznesu, wspiera jego efektywność, a także otwiera przed nim nieznane dotąd możliwości. Wdrożenie strategii cyfrowej pozwala także uzyskać dostęp do szerokiej wiedzy, która mądrze wykorzystana, może bezpośrednio przełożyć się na osiągane wyniki biznesowe.

Zaprezentowanych w raporcie „Enterprese Tech Polska. Technologie, które zmieniają korporacje” 40 rozwiązań odpowiada na potencjalne cyfrowe potrzeby korporacji aż w 10 obszarach. Są to: marketing, sprzedaż, obsługa klienta, rekrutacja i employer branding, zaangażowanie pracowników, Big Data, automatyzacja procesów, cyberbezpieczeństwo, finanse oraz obsługa prawna. Wszystkie przedstawione w raporcie spółki pochodzą z Polski i są relatywnie młode, ale szybko się rozwijają – mniej więcej połowa z nich podwaja swoje przychody co roku. Większość z nich nie wyszła jeszcze poza Europę, choć niektóre rozwiązania wdrażane są już w Australii czy Ameryce Południowej.

Już teraz na rynku istnieje wiele rozwiązań cyfrowych, od analizy danych, wirtualizacji, sztucznej inteligencji lub wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości po aplikacje z obszaru Internetu Rzeczy, które mogą pomóc firmom w rozwoju, znalezieniu nowych źródeł przychodów i zwiększeniu ich konkurencyjności na rynku. Wystarczy spojrzeć choćby na ostatnią, szóstą edycję programu UPC Think Big dla innowacyjnych przedsiębiorców i innowatorów społecznych, aby przekonać się, jak imponujący jest wachlarz istniejących innowacyjnych firm. W tym roku do programu zgłosiło się ponad 100 uczestników. Mam nadzieję, że lektura raportu dostarczy Państwu wielu inspiracji i będzie wsparciem w wykorzystywaniu nieograniczonego potencjału nowych technologii.

Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Wierzymy, że złote czasy dla dostawców Enterprise Tech w Polsce nadchodzą. W raporcie zaprezentowaliśmy polskie spółki, które z sukcesem otwierają drzwi do wielkich firm, zmieniają procesy i sposób pracy korporacji. Kibicujemy tym biznesom, a sami pracujemy nad budową kilkunastu nowych. Mamy nadzieję, że nasz ekosystem będzie wkrótce doceniany jako regionalne centrum rozwoju technologii, które zmieniają korporacje.

Tomasz Rudolf, CEO The Heart

Do raportu dołączona jest sekcja dotycząca corporate venture capital (CVC). To formuła, w której korporacje inwestują poprzez niezależne fundusze w mniejszościowe pakiety startupów, aby móc przyglądać się rozwijanym przez nie technologiom, a następnie wdrażać je w swojej działalności biznesowej. Z takiego modelu korzysta większość globalnych korporacji z listy Fortune500. Pierwsze fundusze w formule CVC już rozpoczęły działalność w Polsce. Myślę, że wkrótce będziemy mogli mówić o tym, że największe firmy w naszym kraju nie tylko używają rozwiązań startupów, ale także na ich bazie rozwijają swoją strategię biznesową.

Adam Matusiak, manager inwestycyjny w PFR Ventures

Wśród ujętych w raporcie rozwiązań znalazło się 11 uczestników zeszłorocznej edycji programu UPC THINK BIG: Grow Smarter z kategoriach Think Customer i Think Transformation, którzy zakwalifikowali się co najmniej do etapu półfinałów. W programie poszukiwani bylo przedsiębiorcy tworzący rozwiązania w oparciu o nowe technologie i tym samym odpowiadający na jedno z największych współczesnych wyzwań, jakim jest cyfrowa transformacja biznesu.

Raport „Enterprise Tech Polska. Technologie, które zmieniają korporacje” dostępny jest pod linkiem: https://enterprise.theheart.tech/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF