...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Twoja firma w Dolinie Krzemowej?

Nazwa Silicon Valley - czyli Dolina Krzemowa - zapewne działa na wyobraźnię niejednego startupowca. Miejsce to od lat 50. XX wieku jest ściśle związane z amerykańskim przemysłem nowych technologii. To siedziba wielu znanych firmy z branży hi-tech, takich jak chociażby: Apple, eBay, Google, Hewlett-Packard czy Yahoo!

Dobra wiadomość jest taka, że teraz także innowacyjne polskie firmy mają szansę uzyskać dofinansowanie i pomoc w zdobyciu amerykańskiego rynku. Wszystko to za sprawą trzeciej edycji programu US-Poland Innovation Hub, do którego zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia br. Organizatorem programu jest US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) z siedzibą w Kalifornii.

Pierwsza część programu to sesje treningowe prowadzone w Polsce, podczas których uczestnicy zostają przygotowani do prezentacji i negocjacji biznesowych. Druga część to wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie organizowane są spotkania i wizyty biznesowe z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

US-Poland Innovation Hub umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z szerokiej sieci kontaktów biznesowych oraz wspiera ich w uruchomieniu przedstawicielstwa i rozpoczęcia działalności w USA. Program skierowany jest do kadry zarządzającej i managerów polskich firm planujących wejść z ofertą na rynek amerykański, poszukujących partnerów i/lub inwestorów na rynku amerykańskim, planujących otworzyć biuro lub przedstawicielstwo w Dolinie Krzemowej oraz działających w branżach, dla których istnieje wysoki potencjał wzrostu i rozwoju w Dolinie Krzemowej (IT, high-tech, clean-tech, bio-tech, etc).

– Chcemy, aby nasz program pomagał polskim firmom w zdobywaniu światowych rynków – mówi prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, współtwórca Hubu i przewodniczący rady USPTC. – Aby to osiągnąć naszym przedsiębiorcom potrzebna jest m.in. wiedza na temat zasad działania amerykańskiego rynku, bezpośrednie kontakty biznesowe oraz umiejętna prezentacja własnych rozwiązań – dodaje Moncarz.

Aby wziąć udział w programie US-Poland Innovation Hub należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny w terminie do 31 sierpnia 2013 r. na adres: hubinfo@usptc.org. Sesja inauguracyjna trzeciej edycji zaplanowana jest na przełom września i października br., a na początku 2014 roku zostaną zorganizowane wyjazdy do Doliny Krzemowej.

US-Polish Trade Council jest partnerem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w realizacji konkursu GO_GLOBAL.PL. W ramach ogłoszonego przez NCBiR konkursu, firmy mogą sfinansować udział w US-Poland Innovation Hub. Nabór do konkursu Go_Global.PL trwa do 25 czerwca.

Dodatkowe informacje, regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: innovationhub.usptc.org

Partnerami inicjatywy US – Poland Innovation Hub są Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

::

US-Polish Trade Council (USPTC) Polsko Amerykańska Rada Współpracy – stowarzyszenie na rzecz rozwoju współpracy Polska – USA. Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest podejmowanie i prowadzenie działań propagujących ideę wielopłaszczyznowej współpracy Polska – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USA) przede wszystkim w zakresie wymiany gospodarczej, rozwoju współpracy naukowej i naukowo-badawczej oraz wzajemnej wymiany i rozwoju technologii. Stowarzyszenie podejmuje także działania wspierające m.in. o charakterze edukacyjnym czy promocji kultury związane z budowaniem obecnych i przyszłych relacji pomiędzy Polską i USA.

Polsko-Amerykańska Rada Współpracy

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF