...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

UBISOFT z nową europejską strukturą esportową!

European League

UBISOFT ujawnia nową europejską ligę esportową Tom Clancy's Rainbow Six. Fundamentem ekosystemu w regionie będzie nowa Europejska Liga Challenger, złożona z uczestników turniejów z całej Europy. Polish Masters zyskuje na znaczeniu.

W dniu dzisiejszym, firma Ubisoft® ujawniła szczegóły nadchodzącego europejskiego programu e-sportowego Tom Clancy’s Rainbow Six®. Już od 22 czerwca 10 drużyn będzie rywalizowało online w Lidze Europejskiej .Liga Europejska to najwyższy poziom rozgrywek rywalizacji Rainbow Six Siege w Europie, a w jej skład wchodzić będzie 10 drużyn, rywalizujących online w systemie „każdy z każdym”, na każdym etapie rozgrywek.

W pierwszym sezonie, 2020, w Lidze Europejskiej rywalizować będą m.in. Rogue, Team Empire, Virtus.pro, G2 Esports, natus Vincere, czy Team Vitality. Mecze Ligi Europejskiej nadawane będą w poniedziałki i środy, od godziny 18:00 czasu polskiego, na kanałach esportowych Rainbow Six na Twitchu. 

W grudniu, drużyny Ligi Europejskiej wezmą udział w specjalnym wydarzeniu, finałach Ligi Europejskiej, w których wyłoniony zostanie prawdziwy Mistrz Europy tego sezonu. W trakcie tego wydarzenia rozegrany zostanie także turniej spadkowy, który zdecyduje o obsadzie kolejnego sezonu Ligi Europejskiej.

Firma Ubisoft ujawniła również odnowioną „ścieżkę do zawodowstwa”, w ramach której fundamentem ekosystemu w regionie będzie nowa Europejska Liga Challenger, złożona z uczestników turniejów z całej Europy.

 

European League
Fot. Ubisoft

Europejska scena e-sportowa Rainbow Six czerpie swą siłę z puli niezwykle utalentowanych graczy z całego regionu. Począwszy od tego sezonu, zwycięstwo w programie narodowym będzie punktem wejściowym do Europejskiej Ligi Challenger – mistrz kraju otrzyma miejsce w nowej Europejskiej Lidze Pretendentów. Oznacza to, że organizacja, która zwycięży w tegorocznym Rainbow Six Polish Masters, będzie kontynuowała przygodę na wyższym szczeblu rozgrywek.

Z kolei Europejska Liga Challenger będzie punktem wejściowym do Ligi Europejskiej, gdyż dwie najlepsze drużyny z Ligi Challenger otrzymają szansę wejścia do Ligi Europejskiej w kolejnym sezonie.

Premiera nowej Ligi Europejskiej oraz zmiany w Europejskiej Lidze Challenger i turniejach narodowych w Europie, będące częścią nowego regionalnego ekosystemu e-sportu Rainbow Six na całym świecie, są największą ewolucją sceny rywalizacyjnej Rainbow Six Siege w całej czteroletniej historii gry. Wszystkie programy europejskie składają się na wielopoziomową scenę e-sportową i pozwalają rywalizować graczom na wszystkich poziomach.

European League
Fot. Ubisoft

Wreszcie, w sezonie 2020, Ubisoft poczyni pierwszy duży krok ku uatrakcyjnieniu transmisji lig e-sportowych i otworzy zupełnie nowe, nowoczesne studio nadawcze dla Ligi Europejskiej, Europejskiej Ligi Challenger oraz meczów północnej ligi Azji-Pacyfiku. Transmisje będą nadawane w języku angielskim. Choć same starcia rozgrywane będą przez drużyny zawodowe online, komentatorzy nadawać będą z nowego studia, położonego w obszarze metropolitalnym Paryża, we Francji. Oto kilka funkcji, których mogą spodziewać się widzowie:

  • Narzędzia premium i materiały pomocnicze w trakcie nadawania.
  • Dedykowany obszar analiz, pozwalający komentatorom przekazywać więcej informacji.
  • Oprócz dynamicznych występów zespołów zawodowych, także nowe rodzaje zawartości – debaty, komentarze redakcyjne, elementy interaktywne i nie tylko.
  • Ulepszenia technologiczne za kulisami, gwarantujące ciekawszy stream dla widzów.

Zdrowie i komfort naszych komentatorów, ekipy i partnerów jest naszym priorytetem, w związku z czym studio nie będzie otwarte w ciągu pierwszych kolejek Ligi Europejskiej. Kiedy 22 czerwca rozpoczną się pierwsze starcia, widzowie zobaczą próbną wersję studia. Będzie to rozwiązanie tymczasowe, a gdy tylko sytuacja na to pozwoli, rozpoczniemy nadawanie z pełnoprawnego studia. Więcej informacji na ten temat podamy już wkrótce.

Rozgrywki e-sportowe Tom Clancy’s Rainbow Six obejmują 4 główne regiony – Europę, Amerykę Północną, Amerykę Łacińską oraz obszar Azji-Pacyfiku. Wszystkie cztery regiony rozgrywają jednocześnie własne ligi lokalne, które umożliwiają niepowtarzalny, globalny wyścig do kwalifikacji w Six Invitational, zwieńczenia całego roku rywalizacji w Rainbow Six Siege. Każda liga lokalna jest częścią spójnego programu globalnego, niepowtarzalnego wyścigu po kwalifikację do Six Invitational. Drużyny w czterech regionach mierzą się w rozgrywkach lokalnych i globalnych, w tym w 3 turniejach Majors i ligach regionalnych. Na podstawie tych występów są następnie oceniane w oparciu o nowy, zaawansowany system punktacji, premiujący stabilne wyniki. Każdy sezon rywalizacji trwa niemal rok, od marca do lutego kolejnego roku. Każdy sezon dzieli się na cztery kwartały. Pierwsze trzy kwartały odpowiadają trzem „etapom” lig lokalnych i kończą się turniejem Six Major, w którym udział bierze 16 najlepszych drużyn z całego świata – po cztery na region, z czterech regionów. Każdy etap wiąże się z nagrodami pieniężnymi i punktami w rankingu światowym. Ranking światowy wyłania szesnaście drużyn, które zdobędą miejsce w dorocznym Six Invitational. Po rozegraniu trzech etapów, ostatni kwartał sezonu poświęcony jest finałom lokalnym i spadkom. Sezon kończy się turniejem Six Invitational, w którym wyłoniona zostaje najlepsza drużyna świata. Cztery dodatkowe drużyny zyskają szansę na kwalifikację do Six Invitational poprzez Otwarte Kwalifikacje Regionalne, w związku z czym Six Invitational będzie turniejem 20 drużyn. Wyjątkiem jeśli chodzi o tę globalną strukturę będzie pierwszy sezon, rozgrywany w roku 2020. W związku z wygaszeniem programu Pro League i przejściem na nowe zasady, w tym roku całość okrojona zostanie do zaledwie dwóch etapów i dwóch turniejów Six Major.

Ubisoft jest czołowym twórcą, wydawcą i dystrybutorem produktów i usług rozrywki interaktywnej. Może pochwalić się wieloma znanymi na całym świecie markami, takimi jak serie gier Assassin’s Creed, Far Cry, For Honor, Just Dance, Watch_Dogs czy seria gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy, takich jak Ghost Recon, Rainbow Six czy The Division. Celem zespołów, które wchodzą w skład światowej sieci studiów i biur Ubisoftu, jest zapewnianie graczom oryginalnych i niezapomnianych przeżyć na wszystkich popularnych platformach, w tym konsolach, telefonach, tabletach i komputerach stacjonarnych. W roku podatkowym 2019-20 sprzedaż wygenerowana przez Ubisoft wyniosła 1 mld 534 mln euro.

Wcześniej pisaliśmy, że Rainbow Six Polish Masters znajdzie się na antenie Polsat Games

W tym tygodniu w esporcie: Puki Style, Honoris, Red Bull, Orlen, Oponeo, Devils.one, Astralis, Le Mans, Blast, Rainbow Six

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana