...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Webinar: Silversi w Sektorze Komunikacji Marketingowej [BRIEF PATRONUJE]

Silversi w sektorze komunikacji marketingowej

Jak dokładnie wygląda sytuacja silversów na rynku pracy w marketingu? Jakie są potrzeby kwalifikacyjno-zawodowe tego pokolenia? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w rozmowie online 24 marca o godz. 14:00, organizowanej przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej. Panelistkami będą: Aleksandra Laudańska, trendwatcherka, autorka bloga „Agefree – wolni od metryki”; Anna Kwiatek, Head of People & Culture, Wavemaker; Ewa Suszek, Menedżer ds. marketingu i komunikacji, Deloitte oraz Małgorzata Węgierek, CEO, Havas Media Group. Podczas webinaru przedstawione zostaną również wyniki badania Rady Sektorowej nt. osób 50+ w Sektorze Komunikacji Marketingowej.

Wyniki najnowszego raportu Rady Sektorowej wskazują, że tylko 45% firm z Sektora Komunikacji Marketingowej zatrudnia osoby w wieku 50+. Często piastują oni stanowiska kierownicze, aczkolwiek zbyt wysokie kompetencje nierzadko są też przeszkodą w zmianie lub rozpoczęciu nowej pracy. Silversi są postrzegani przez pracodawców jako niezwykle terminowi i empatyczni, dobrze radzący sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów, natomiast znajomość i obsługa narzędzi do prowadzenia kampanii online oceniane są jako wymagające uzupełnienia.

Webianar silversi w marketingu

Panelistki, reprezentujące takie tematy jak: zarządzanie, HR, zrównoważony rozwoju, trendy społeczne oraz zjawisko ageingu, będą rozmawiać o stereotypach związanych z pokoleniem 50+ i ich faktycznej obecności w środowisku. Poruszą też kwestię wyzwań i możliwości wyjścia im naprzeciw oraz spróbują przybliżyć przyszłość silversów w sektorze i nie tylko.

Szczegółowe wnioski z badania szerzej omówią Ewa Opach, Wiceprzewodnicząca Rady Sektorowej oraz Piotr Żulikowski, Specjalista ds. Badań, a gospodarzem spotkania będzie Marcin Olkowicz, Przewodniczący i Animator Rady Sektorowej.

Patronami medialnymi wydarzenia są:
NowyMarketing , BRIEF, Dream Employer, HR Business Partner, My Company Polska, Marketer+, RocketJobs 

Wydarzenie jest bezpłatne. Zapisy: https://bit.ly/Webinar_Silversi_W_SKM


Źródło: SAR

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF