...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wojny i Noce – Platige Image i fristajlo! o kulisach nowego klipu w stylistyce anime

Platige_Image_produkcja

10 czerwca odbyła się premiera teledysku Darii Zawiałow „Wojny i Noce”. Za produkcję klipu odpowiedzialni byli artyści studiów Platige Image i fristajlo!, którzy przybliżają kulisy powstawania teledysku, promującego trzeci studyjny album piosenkarki. Piotr Sikora (CEO) oraz Jarosław Sawko (Chairman) z Platige Image, są laureatami drugiej edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

W interpretacji twórców, utwór Darii Zawiałow opowiada o walce z demonami przeszłości, przed  którymi można próbować uciekać, ale zawsze czają się w najciemniejszych zakamarkach, pojawiając się  gdy gaśnie światło i zostajemy z nimi sam na sam. Osadzenie historii w futurystycznym mieście dało  pole do personifikacji tych demonów i nadanie im fizycznej postaci. Mangowa Daria Zawiałow ma siłę i  determinację, by się im przeciwstawić. Duży wkład w powstawanie wyreżyserowanego przez Tomka Miazgę klipu miała sama artystka.

Daria od początku miała wizję superbohaterki rodem z filmów anime – nie w klasycznym,  amerykańskim ujęciu postaci w trykotach z peleryną, ani przysłowiowej „Czarodziejki z Księżyca”, a  silnej osobowości, która przy okazji jest „super”. Dzięki wyobraźni scenarzysty, Michała Szymaniaka  udało się tę ideę wpleść w emocjonującą historię z nutką thrillera i romantycznym twistem.

Tomek Miazga ze studia fristajlo! 

Punktem wyjścia dla estetyki klipu były projekty Agnieszki Szajewskiej, twórczyni konceptu awatara  Darii Zawiałow w stylistyce anime, która dołączyła do zespołu zajmującego się produkcją klipu i nadała  głównej postaci pazur sprawiający, że jej podróż przez pogrążone w mroku miasto staje się wiarygodna.  Duże znaczenie miały również inspiracje czerpane z motywy Neo-Tokio, często pojawiającego się w  mandze i anime.

Wyobrażaliśmy sobie Warszawę alternatywnej rzeczywistości. Miejsce styku dwóch, pozornie niekompatybilnych kultur w nieokreślonej przyszłości. Charakter utworu Darii sam podsuwał  wyobraźni motywy gry światła i cienia, blasku neonów i intensywnych barw. Reszta to zabawa kliszami gatunku, jakim jest anime, tak – by wydobyć z niego to, co najlepsze.

Tomek Miazga z  fristajlo!

Koordynacją produkcji zajęło się Platige Image, które wcześniej realizowało animacje w stylistyce  anime dla zagranicznych klientów takich jak SKII czy Sasa. Producentkami klipu były Justyna Supernak i  Karolina Mann.

Nasze ostatnie produkcje dały nam głębsze zrozumienie stylistyki anime, a doświadczenia przy ich  realizacji, w połączeniu z kreatywnością ekipy fristajlo! i Darią, która od początku była bardzo blisko  tego projektu, sprawiły że ta współpraca była czystą przyjemnością.

Karolina Mann z  Platige Image


Źródło: Platige Image

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF