...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ile warci są najlepsi piłkarze Euro 2020 w Bitcoinie?

Euro2020

Trwają mistrzostwa UEFA Euro 2020 (rozpoczęte z lekkim opóźnieniem, ale spuśćmy na to zasłonę milczenia). Razem z mistrzostwami, pojawiają się znajome sceny z nuconymi pod nosem hymnami narodowymi, pełne mocno podekscytowanych komentatorów sportowych i entuzjastycznej widowni (ciut mniejszej niż zwykle, ale o tym też nie mówmy). Wartość zawodników z 24 drużyn wynosi 10,8 miliarda euro (13 miliardów dolarów), z czego najwiecej warta jest drużyna Anglii, której wartość wynosi 1,4 miliarda euro (1,6 miliarda dolarów).

Będąc fanami przeliczania walut, zespół MoneyTransfers.com postanowił sprawdzić, ile kosztowaliby najlepsi gracze w kryptowalucie Bitcoin. Na przykład, aby zdobyć jednego z najdroższych piłkarzy na świecie, Francuza Kyliana Mbappé, w naszym wirtualnym portfelu musielibyśmy mieć co najmniej 4898 Bitcoinów (w oparciu o jego aktualną wartość rynkową wynoszącą 160 milionów euro).

Czy wykracza to poza Twoje widełki cenowe? Może za to mógłbyś sięgnąć po 1 378 Bitcoinów za portugalską legendę Cristiano Ronaldo, najlepszego strzelca w historii piłkarskich mistrzostw Europy? A może po okazyjne 551 Bitcoinów za walijską gwiazdę Garetha Bale’a?

Poniżej zebraliśmy ceny 10 najpopularniejszych piłkarzy w Bitcoinach, bazując na wartości rynkowej graczy z transfermarkt.co.uk i cenie Bitcoinów z 17 czerwca 2021 r. na paxful.com.

Infografika bitcoin


Źródło: MoneyTransfers.com

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF