...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zortrax sięga po rozwiązania chmurowe

ZORTRAX-inCloud

System zarządzania drukarkami 3D Zortrax inCloud to sposób na kontrolowanie pracy wielu drukarek z dowolnego miejsca na świecie. Wprowadzenie tego rozwiązania zoptymalizuje proces zarządzania produkcją i farmami drukarek 3D oraz zmniejszy liczbę osób, które są w niego zaangażowane. Praca na urządzeniach Zortrax stanie się jeszcze szybsza, wydajniejsza i prostsza. Rafał Tomasiak i Karolina Bołądź, założyciele Zortrax, zostali wyróżnieni w 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Usługa Zortrax inCloud jest dedykowana użytkownikom drukarek tej firmy. Zanim została udostępniona szerszemu gronu odbiorców, była wykorzystywana przez zespół Zortrax do obsługi około 200 drukarek, pracujących w specjalnych pomieszczeniach (printroomach) w siedzibie Zortrax.

W naszej firmie każdego dnia powstają setki zróżnicowanych projektów, prototypów czy wydruków testowych. Nasi managerowie potrzebowali skutecznego oprogramowania do zarządzania wieloma urządzeniami jednocześnie. Zależało nam nie tylko na zdalnym uruchamianiu konkretnych drukarek, ale także możliwości sprawdzenia historii ich wydruków czy „podglądu” aktualnego stanu maszyny bez konieczności podchodzenia do niej. System inCloud pozwala przypisywać poszczególne urządzenia do wybranej grupy pracowników – to szczególnie ważne w dużych firmach, gdzie na jednej drukarce pracuje kilka osób. Stworzone przez nas rozwiązanie usprawnia cały proces wydruku. Używamy tego systemu codziennie planując pracę na naszych urządzeniach. Teraz udostępniamy go wszystkim użytkownikom drukarek Zortrax.

Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax

Nowy system zarządzania Zortrax inCloud pozwala na zdalne wybieranie, rozpoczynanie lub wstrzymywanie procesu druku danego modelu na wybranych urządzeniach. W Zortrax inCloud wprowadzona została także specjalna funkcja Multiprint, dedykowana przede wszystkim firmom wykorzystującym duże farmy drukarek 3D. Ten tryb pozwala na wybór dostępnych w danym momencie urządzeń i sprawne uruchamianie masowych wydruków, tak, aby wszystkie modele, drukowane na wielu różnych drukarkach, powstały w tym samym czasie.

Kolejną funkcjonalnością systemu inCloud jest zdalny podgląd obrazu z kamer wbudowanych w drukarki z serii M Plus. Pozwoli to upewnić się, że poprzedni wydruk został zdjęty z platformy roboczej lub podejrzeć trwający proces druku. Szczególnie ważną funkcją dla przedsiębiorstw, które z uwagi na trwającą pandemię zmuszone są do zmniejszenia liczby osób pracujących na miejscu w zakładach, jest możliwość budowania zespołów złożonych z użytkowników przypisanych do organizacji.

System pozwala na zarządzanie zarówno projektami, jak i zespołami pracowników połączonych z konkretną drukarką lub drukarkami. Umożliwia to użytkownikom wysyłanie przygotowanych do druku modeli bezpośrednio do urządzenia i rozpoczynanie procesu wydruku bez konieczności przebywania w pobliżu maszyny. Zamiast kilkunastu osób nadzorujących pracę farmy drukarek, wystarczy obecność jednego pracownika, który będzie odpowiedzialny za ściąganie wydrukowanych modeli z platform po zakończeniu druku.

Zdalne przesyłanie oryginalnych oraz często objętych tajemnicą zawodową plików może być trudne do zaakceptowania przez projektantów lub firmy. Zortrax inCloud zapewnia zabezpieczenie całego transferu, tak, aby wrażliwe pliki były jak najlepiej chronione.

Wiemy, że modele i prototypy, jakie powstają na naszych drukarkach stanowią cenną własność intelektualną. Ochrona projektów użytkowników jest jednym z naszych priorytetów. Przy zdalnym zleceniu drukowania, model jest przesyłany do wybranej drukarki lub drukarek przy wykorzystaniu naszych serwerów. Wszystkie transmisje są szyfrowane, aby zapobiec ich przechwyceniu przez niepożądanych użytkowników lub urządzenia. Po załadowaniu pliku na docelowej maszynie jest on automatycznie usuwany z naszych serwerów. Przechowujemy jedynie szczątkowe informacje (takie jak zużycie materiału lub czas wydruku) niezbędne dla udostępnienia użytkownikom historii wydruków. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo projektów.

Paweł Gulewicz, Head of IT w Zortrax

System zdalnego zarządzania jest dostępny dla użytkowników od 2 września 2020 r. Zortrax inCloud umożliwia bezpłatny transfer danych (modeli) do 1 GB. Możliwe jest płatne rozszerzenie usługi do 3 GB dla planu standardowego, 16 GB dla planu profesjonalnego i 50 GB dla planu Enterprise. Dostępny transfer jest odnawiany co miesiąc, a w razie potrzeby istnieje możliwość jego dokupienia.

Więcej informacji o tym rozwiązaniu można znaleźć na stronie firmy: www.incloud.zortrax.com.


Źródło: informacja prasowa Zortrax

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF