...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ESL Pro League, czyli liga dla absolutnie najlepszych

Trwają play-offy ESL Pro League, czyli jednej z najbardziej prestiżowych lig Counter Strike'a dla najlepszych ekip z całego świata. Początkowo liga miała odbyć się w pełni stacjonarnie, obecnie została przeniesiona do internetu i podzielona na regiony.

W Europejskiej odsłonie ESL Pro League udział bierze łącznie 16 zespołów, w tym w pełni Polska formacja X-KOM AGO, która w meczu decydującym o awansie pokonała Niemiecko-Polski kolektyw Sprout.

Jastrzębie dzięki rywalizacji z najlepszymi i najbardziej rozpoznawalnymi zespołami na świecie są w stanie zaprezentować się potencjalnym sponsorom, partnerom biznesowym czy nowym kibicom. Zwycięstwa w tak prestiżowej lidze to również masa punktów w światowym rankingu, co późnie owocuje bezpośrednimi zaproszenia do największych turniejów, czy zamkniętych kwalifikacji. Gra u boku takich marek jak Astralis, fnatic czy obecnie najlepszej drużyny globu, czyli Vitality to świetna okazja również dla zawodników, do budowania własnej marki i indywidualnych popisów na tle najmocniejszych ekip.

Zakończyła się już faza grupowa ligi, gdzie niestety X-KOM AGO nie udało się wywalczyć awansu i z bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek uplasowali się na siódmym miejscu w dywizji europejskiej.

Warto wspomnieć, iż od niedawna EPL jest ligą częściowo franczyzową. W europejskiej edycji aż 10 drużyn to organizacje partnerskie, pozostałe 6 zespołów do rozgrywek dostały się poprzez indywidualne zaproszenia, bezpośrednie kwalifikacje czy w jak w przypadku X-KOM AGO przez zwycięstwo w finałach ESEA MDL, czyli zapleczu esportowej ligi mistrzów.

Za zajęcie ostatniej lokaty w rozgrywkach przewidziana jest nagroda w wysokości 4.000$, łącznie pula nagród wyniesie 475.000$, z kąd 75.000 trafi do zwycięzcy. W pozostałych regionach te liczby są nieco mniejsze, co spowodowane jest między innymi mniejszą liczbą zespołów, mimo wszystko warto przyjrzeć się również Północnoamerykańskim rozgrywkom, gdzie 7 z 8 uczestników to zespoły z czołowej 30 rankingu światowego. W Pozostałych regionach (Ameryka Południowa, Ocenia, Azja) rozgrywki zrzeszają odpowiednio po 4 zespoły, a pula wynosi 25.000$.

Polską transmisję z rozgrywek ESL Pro League możemy zobaczyć dzięki Polsat Games, zarówno w internecie, jak i telewizji.

Autor: Michał Niekurzak

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF