...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Esport wykorzystuje swoją szanse. Wydarzenia ostatnich dni

Illuminar Gaming ESL

ESL i Ubisoft wznawiają swoje rozgrywki. Branża jednoczy się w walce z koronawirusem, a K1ck esports club dumnie reprezentuje polski esport za granicą!

Już wcześniej wszystko wskazywało na to, że gaming i esport będzie stanowić ważną część otaczającej nas rzeczywistości. Koronawirus tylko przyśpiesza ten proces. Esport zdaje się wykorzystywać swoją szanse. Prezentujemy przegląd kluczowych wydarzeń w branży w ostatnich dniach.

Przeglad wydarzen esport ESE

ESL

ESL MP
Fot. ESL Polska

Wracają ESL Mistrzostwa Polski. Już 16 kwietnia wystartuje 20. sezon najbardziej prestiżowych polskich zmagań w Counter-Strike Global Offensive. Najlepsze drużyny powalczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale także możliwość awansu na międzynarodowe zawody będące częścią ESL Pro Tour. Partnerami rozgrywek zostały takie marki jak Mercedes, czy Pringles, które będą przede wszystkim promowane w czasie transmisji rozgrywek online. Nowo utworzone przez ESL studio, pozwoli na jeszcze ciekawsze działania w obrębie transmisji telewizyjnej.

Ubisoft

R6PM_Nowe_Logo
Fot. Ubisoft

Swoje rozgrywki kontynuuje również Ubisoft. Rusza turniej Polish Masters, w który powalczą najlepsze drużyny Rainbow Six Siege w kraju. To czwarty sezon rozgrywek zainicjowanych w 2018 roku. Polski oddział Ubisoftu przedstawił nowe logo rozgrywek, które podkreśla elementy narodowe ligi.

 

K1ck Neosurf

K1ck-eSports-Club-Neosurf
Fot. K1ck Neosurf

K1ck esports club przechodzi fazę play-in European Masters League of Legends i melduje się w turniejów głównym tych rozgrywek dołączając do AGO Rogue. To najważniejsze rozgrywki w Europie, a polski esport potrzebuje sukcesów międzynarodowych. To kluczowy turniej League of Legends z perspektywy polskich drużyn.

Natomiast na scenie popularnego i szanowanego Counter-Strike: Global Offensive widać dopiero odległe światełko w tunelu. Ostatnie tygodnie na pewno nie były łaskawe dla polskich organizacji, które notowały kolejne porażki na scenie Counter-Strike. Najlepsze drużyny na czele z AGO Esports, Illuminar Gaming, Avez, Wisła Kraków czy PACT pracują nad stabilizacją formy. Wykorzystały one ostatnie miesiące na przebudowę składów po zakończeniu poprzedniego sezonu rozgrywek i teraz przygotowują się do ekspansji międzynarodowej.

Przegląd pozostałych wydarzeń

Branża jednoczy się w walce z koronawirusem, wydawcy gier i najwięksi influencerzy przekazują środki pieniężne, a komputery gamingowe wykorzystują swoja moc do wsparcia badan

Games Clash Masters organizujące międzynarodowe wydarzenia esportowe w Gliwicach i Gdynii wstrzymuje swoje działania. Czeka na rozwój epidemii

– Siedem tysięcy graczy wzięło udział w wirtualnych turniejach FIFA20 organizowanych przez Ekstraklasa S.A.

Turniej esportowy towarzyszący Igrzyskom Olimpijskim przełożony na 2021 rok. W ramach dyscyplin pokazowych zostaną rozegrane turnieje w Street Figtera V oraz Rocket League

– Projekt badawczy na zawodnikach esportowych organizowany przez esportsLAB, będzie monitorować między innymi zdrowie fizyczne, psychiczne i sprawność w grze zawodników studenckiej ligi Edu Esports League

Grand Prix F1 zostało przeniesione do rzeczywistości wirtualnej. Rozgrywki odbywają się online, zadebiutowały też w telewizji linearnej

W  ostatnim czasie na Brief Esports  pisaliśmy również o:

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana