...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook przyspiesza z Gamingiem

Facebook Gaming

We wtorek 21 kwietnia Facebook udostępnił nową aplikację mobilną, która spaja oferowane przez tę firmę usługi gamingowe - oglądanie i komentowanie na żywo transmisji oraz interakcje w grupach dotyczących danych gier. Aplikacja pozwala też prowadzić transmisję bezpośrednio z telefonu i jest dostępna w wersji na urządzenia z Androidem. Facebook zapowiada, że trwają prace nad aplikacją działającą pod iOS.

Start aplikacji Facebook Gaming został przyspieszony w związku z narzuconym społecznym dystansowaniem, które wymogła epidemia koronawirusa.

Do tej pory funkcje gamingowe były dostępne na Facebooku jako zakładka prowadząca do niezależnej strony. Jak mówią przedstawiciele Facebooka, pełnoprawna aplikacja pozwoli jej użytkownikom skoncentrować się wyłącznie na doświadczeniach związanych z grami.

W ciągu 18 miesięcy testów aplikację zainstalowano pięć milionów razy a ponad 700 milionów osób weszło już w interakcję z produktami gamingowymi Facebooka.

Facebook Gaming
Fot. Facebook Gaming

Największa platforma społecznościowa świata do tej pory przegrywała rywalizację z dominującymi graczami – Twitchem i YouTubem. Wojna o elektroniczne dusze nabiera rozpędu – Mixer Microsoftu oraz YouTube Google zainwestowały poważne środki by ściągnąć na swoje platformy najpopularniejszych zawodników-influencerów. Podczas epidemii oglądalność transmisji z gier wzrosła o ponad 10%. Rywale Facebooka nie próżnowali – w sierpniu zeszłego roku Microsoft podebrał Twitchowi Ninję – najpopularniejszego streamera a YouTube w styczniu tego roku kupił prawa do transmisji Overwatch League oraz Call of Duty.

W ramach Brief Esports wcześniej publikowaliśmy artykuł będący przeglądem statystyk platform livestreamingowych.

Przegląd platform livestream. Liderem Twitch z ponad 70% udziałem w rynku


Autor: 

Jędrzej Stęszewski

Jędrzej Stęszewski – dyrektor operacyjny ESE Europe – spółki córki ESE Entertainment Inc. z siedzibą w Kanadzie. Założyciel Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i jej prezes w latach 2006-2017. Dyrektor Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym Pruszków 2019 oraz organizator licznych wydarzeń wielkostadionowych (futbol amerykański, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton). Organizator wydarzeń esportowych. Komentator telewizyjny.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF