...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak dostać pożyczkę bez historii kredytowej?

pożyczka bez historii kredytowej

Historia kredytowa przedstawia jedne z najistotniejszych danych, jakie analizują instytucje bankowe i pozabankowe, podejmując decyzję o przyznanie kredytu lub pożyczki. Co w sytuacji, gdy nie ma jej wcale? Jak dostać pożyczkę bez historii kredytowej?

Czym jest historia kredytowa?

Historia kredytowa to nic innego jak wszystkie dane o spłacanych pożyczkach i kredytach danego klienta, które zebrane są w Biurze Informacji Kredytowej. Informacje dotyczącą wszystkich produktów kredytowych, z jakich klient korzystał na przestrzeni ostatnich lat lub korzysta obecnie, wraz z kartami kredytowymi i limitami na kontach. Historia kredytowa to zarówno uregulowane, jak i nieuregulowane zobowiązania.

Jeżeli klient nie spłacał lub nie spłaca kredytu czy pożyczki, to taka informacja znajduje się w BIKU-u. Historia kredytowa rozpoczyna się wtedy, gdy klient podpisuje pierwszą umowę kredytową lub pożyczkową w firmie, która zawarła umowę o współpracy z BIK-iem.

W tym momencie instytucja bankowa lub pozabankowa przesyła dane klienta do BIK-u, tym samym tworząc historię. Za każdym razem, gdy klient weźmie pożyczkę lub kredyt, te informacje są przekazywane i tak tworzy się historia kredytowa. W tym czasie do BIK-u regularnie są przekazywane informacje o tym, czy klient spłaca terminowo zobowiązanie, czy z opóźnieniami.

Jak dostać pożyczkę bez historii kredytowej?

Historia kredytowa jest jednym z najistotniejszych parametrów, jakie banki i niektóre firmy pożyczkowe biorą pod uwagę. Brak historii lub zła historia zmniejsza szansę, a nawet i uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w banku. Jeżeli kiedykolwiek miałeś problemy ze spłatą zadłużenia, to możesz skorzystać z ofert instytucji pozabankowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, stworzyły produkty finansowe bez sprawdzania historii kredytowej.

Mają mniej restrykcyjne wymagania niż banki. Taką ofertą chcą przyciągnąć do siebie klientów, którzy mają problemy z otrzymaniem kredytu w banku, a potrzebują zastrzyku gotówki. Jak dostać pożyczkę bez historii kredytowej? Należy wybrać pożyczkę bez weryfikacji, a następnie wypełnić wniosek w punkcie lub online. W celu zaciągnięcia zobowiązania będzie wymagane okazanie dowodu tożsamości. O takie pożyczki mogą starać się osoby, które ukończyły 18 lat. Niektóre firmy pożyczkowe podnoszą granicę wieku do 21 lat.

Jak zbudować historię kredytową?

Jeżeli planujesz zaciągnięcie dużego kredytu gotówkowego czy hipotecznego, bardzo istotna będzie dla Ciebie pozytywna historia kredytowa. Instytucje bankowe mają rygorystyczne wymagania i brak lub zła historia kredytowa, może całkowicie skreślić Twoje szansę na kredyt. I choć wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczki bez weryfikacji historii w BIK, to jednak warto ją budować. Umożliwi to w przyszłości staranie się o kredyt czy pożyczki w wyższej kwocie. Aby zbudować pozytywną historię kredytową:

  • korzystać z karty kredytowej,
  • zakupić produkty np. sprzęt AGD na raty,
  • wziąć pożyczkę bez BIK.

Pamiętaj, że raty czy pożyczkę musisz spłacać w terminie. Tylko i wyłącznie wtedy jesteś w stanie zbudować pozytywną historię kredytową

Artykuł powstał we współpracy z serwisem: https://pozyczkaposzukiwana.pl/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF