...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak budować biznes w oparciu o media społecznościowe? Social Media Convent

Wczoraj Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn, YouTube, dziś Snapchat, Tinder, Instagram, Vimeo. Social media ewoluują błyskawicznie, podobnie jak funkcje i możliwości, które oferują. Jak, gdzie i za pomocą jakich rozwiązań efektywnie budować biznes przy wykorzystaniu potencjału mediów społecznościowych?

Sama znajomość Facebooka i obecność firmy na nim to dziś zdecydowanie za mało. W oparciu o serwisy społecznościowe buduje się dziś nie tylko strategię komunikacji, branding, ale i strategię marki jako pracodawcy, przeprowadza procesy rekrutacyjne, współpracuje z influencerami i liderami opinii. Media społecznościowe to jedno z pierwszych źródeł informacji – nie tylko o firmie, ale i o pracowniku, jak i o klientach. A tych w mediach społecznościowych zdecydowanie nie brakuje. Według raportu Digital in 2017: Global Overview  w styczniu 2017 r., spośród 7,476 mld ludzi na świecie, aż ponad połowa (3,773 mld) posiadało dostęp do internetu. Aktywnie z social mediów korzystało 37% populacji naszego globu, czyli 2,789 mld. Z kolei korzystających z mediów społecznościowych za pomocą urządzeń mobilnych było aż 34% mieszkańców Ziemi – czyli 2,549 mld osób! Co więcej, Polska jest na trzecim miejscu pod względem udziału dziennej liczby aktywnych użytkowników Facebooka w porównaniu do całkowitej liczby użytkowników tego serwisu w naszym kraju.

Jak odnaleźć tych, na których obecności nam zależy? Jak pozyskać ich zainteresowanie? Gdzie szukać wiedzy na temat narzędzi i sposobów ich wykorzystania? To tylko niektóre z pytań, z którymi codziennie mierzą się zarówno małe firmy, jak i duże marki. Rynek rozwija się na tyle szybko, że nawet codzienna lektura artykułów branżowych, poradników, czy nawet udział w organizowanych webinariach nie zawsze dają wymierne efekty w postaci praktycznych wskazówek. Nieocenioną wartością w zdobyciu wiedzy na temat nowych rozwiązań są wnioski pochodzące ze studiów przypadku, bezpośrednia rozmowa z ekspertem czy doświadczenie ukazujące wiele perspektyw patrzenia na social media – zarówno od strony specjalistów branży, pomysłodawców aplikacji, trendsetterów współpracujących z największymi markami, przedstawicieli firm, agencji, świata marketingu, jak i ich samych klientów.

 

5. edycja Social Media Convent

Wszystkie te zalety niesie ze sobą uczestnictwo w Social Media Convent – jednej z największych konferencji na temat mediów społecznościowych, której piąta edycja odbędzie się już 27-28 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Dwudniowe wydarzenie określane jest jako maraton praktycznych wystąpień dotyczący unikalnych, nieporuszanych dotąd na innych wydarzeniach branży, tematów. Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji pojawi się ponad 40 prelegentów i prawie 500 uczestników. W programie nie zabraknie prelekcji dotyczących ciekawej komunikacji w sferze mediów społecznościowych, badań dotyczące odbiorców, najnowszych trendów i prognoz dla branży (zgromadzonych w bloku GET INSPIRED), jak i informacji dotyczących wykorzystania narzędzi i dobrych praktyk wspierających, organizujących i systematyzujących działania w mediach społecznościowych oraz kanałów social media i budowania strategii skutecznej komunikacji w bloku GET PREPARED. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. co to jest Social Employer Branding i jak wdrożyć procesy Social Recruitment w firmie, jakie narzędzia marketingowe wybrać do efektywnego prowadzenia kampanii, jak współpracować z influencerami, jak planować kampanie reklamowe w mediach społecznościowych oraz które działania realizowane w social mediach są niezgodne z prawem.

Oprócz prelekcji, uczestnicy wydarzenia będą obserwować debatę ekspertów i posłuchać o najlepszych kampaniach biorących udział w konkursie case study (Case Study Festival), wziąć udział w warsztatach, odwiedzić mini-targi z udziałem firm branży social media oraz przedstawicieli znanych firm (Social Media Expo), a także wziąć udział w wieczornym spotkaniu połączonym z koncertem, z którego dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, aplikację HospiCare.

Wśród gości nie zabraknie specjalistów z Polski, jak i zagranicznych autorytetów, wśród których wielu po raz pierwszy gości w naszym kraju. Gdańsk odwiedzi m.in.: Dani Beck (BuzzFeed Germany i Einfach Tasty), Hermione’a Way (Tinder), Fredrik Sellgren  (Sellbranch, wyłączny przedstawiciele Twittera oraz Yahoo, w tym Tumblra dla krajów nordyckich), Ian Anderson Gray (Seriously Social), Michał Sadowski (Brand24), Rahim Blak (Click Community), Hubert Tworkowski (SoTrender), Łukasz Żelezny (zelezny.uk) czy Robert Biedroń.

Wydarzenie, dedykowane dużym markom i specjalistom z branży, firmom rozpoczynającym działania w mediach społecznościowych, jak i agencjom oferującym konkretne rozwiązania dla branży, rokrocznie przyciąga około pół tysiąca osób. Dołącz do nich! Informacje i bilety na wydarzenie dostępne są pod adresem: wwww.socialmediaconvent.pl.


::

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF