...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kiwi Jobs, polska aplikacja dla poszukujących zatrudnienia zdobywa Kraków i Wrocław

Kiwi Jobs, aplikacja do szukania pracy skoncentrowana na ofertach skierowanych do „niebieskich kołnierzyków”, czyli pracowników branż usługowych i prostych zawodów, od dziś jest dostępna również w Krakowie i Wrocławiu. Dzięki apce każdy, kto poszukuje pracy u rzetelnego pracodawcy, na określonych zasadach i w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, może ją znaleźć przy użyciu własnego telefonu i zaledwie kilku prostych czynności. Głównym udziałowcem Kiwi Jobs jest Grupa OLX – gigant wśród portali ogłoszeniowych, dla którego jednym z priorytetów jest działalność na rynku ogłoszeń o pracę.

Znalezienie pracy w Polsce nie stanowi obecnie większego problemu. Stopa bezrobocia w kraju wynosi zaledwie 5,4%. Olbrzymie deficyty rąk do pracy można zaobserwować między innymi w branżach typowo sezonowych jak np. gastronomicznej i hotelarskiej – brakuje kelnerów, barmanów, pomocy kuchennych, kucharzy, szefów kuchni, sprzątaczek czy recepcjonistów i wielu innych, oferujących zwykle prace z segmentu „blue collar”. Ofert pracy w zawodach typu „niebieskie kołnierzyki” nie brakuje, jednak kandydaci mogą mieć problem z wybraniem odpowiedniego pracodawcy – takiego, który oferuje dobre warunki, interesującą ich formę zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie, ale również odpowiednio traktuje zatrudnionych. Problemem dla obu stron procesu rekrutacji okazuje się często brak odpowiednio szybkiej odpowiedzi ze strony zatrudniających na aplikację kandydata. Kiwi Jobs to darmowa aplikacja mobilna, która niweluje wszystkie powyższe problemy. Każdy, kto jest zainteresowany znalezieniem zatrudnienia w gastronomii, hotelarstwie, retailu, logistyce czy usługach i kto pobierze aplikację może liczyć na dostęp do wielu aktualnych, prostych w swojej budowie i pochodzących od rzetelnych pracodawców, ofert pracy oraz na sprawną odpowiedź
w ciągu 48 godzin. 

Pracuj blisko domu i na dobrych warunkach

Kiwi Jobs, jako jedno z niewielu dostępnych na polskim rynku rozwiązań, kładzie największy nacisk na lokalność ofert pracy (sprawdzone anonse z bliskiej okolicy) i dzięki geolokalizacji pozwala wybrać miejsce pracy położone blisko domu. Dla twórców aplikacji równie istotna jest transparentność (jawność wysokości wynagrodzenia czy typu oferowanej umowy), ale również szybkość procesu rekrutacji – osoba aplikująca na daną ofertę, ma gwarancję, że otrzyma odpowiedź od potencjalnego pracodawcy w ciągu 48 godzin). 

Chcemy, żeby w Kiwi Jobs można było znaleźć sprawdzone oferty zatrudnienia z okolicy, proste w swojej budowie i dające kandydatowi niezbędną wiedzę do podjęcia decyzji o zaaplikowaniu na określone stanowisko. Dokładamy wszelkich starań, by w gronie pracodawców, którzy rekrutują pracowników poprzez oferowane przez nas narzędzie, znajdowali się przede wszystkim ci, dla których szacunek do drugiego człowieka jest wartością nadrzędną. Właśnie dlatego wprowadziliśmy Certyfikat Dobry Pracodawca, który ma za zadanie być drogowskazem, pomagającym w rzetelnej ocenie przedsiębiorców. Uważam, że takie podejście ma olbrzymią wartość, zwłaszcza dla tzw. „niebieskich kołnierzyków”, bo to właśnie w ich zawodach najczęściej mówi się o nieetycznym traktowaniu, wyzysku czy oszustwach. Jest to również istotne z punktu widzenia pracodawców – obiegowe, negatywne opinie często wywoływały nieufność wśród potencjalnych pracowników, niejednokrotnie wobec firm, które niczym sobie na to nie zasłużyły – mówi Katarzyna Godlewska, pomysłodawczyni i CEO Kiwi Jobs.

Kiwi Jobs odpowiada na potrzeby pracowników z różnych pokoleń, nie tylko najmłodszych, traktujących smartfon jako „centrum dowodzenia życiem codziennym”. Korzystanie z aplikacji Kiwi Jobs jest niezwykle proste, co umożliwia jej wykorzystywanie również przez starszych użytkowników. Wystarczy ściągnąć ją na urządzenie z systemem Android, w kilku krokach założyć profil i zaaplikować na wybrane stanowisko – bez załączników, CV czy listów motywacyjnych. Całość trwa zaledwie kilka minut. Po otrzymaniu zgłoszenia, pracodawca w ciągu dwóch dni roboczych odpowiada na aplikację – dzięki ujednoliconym informacjom od kandydata, również z jego punktu widzenia, proces selekcji kandydatów jest niezwykle prosty, co pozwala na bardzo szybkie podejmowanie decyzji o zatrudnieniu. 

Najpierw sukces w stolicy, teraz ekspansja

Aplikacja Kiwi Jobs zadebiutowała w Warszawie w 2017 roku. Zaledwie w ciągu 2 lat funkcjonowania zbudowała w stolicy bazę ponad 100 000 aktywnych użytkowników i obecnie wspiera w rekrutacji ponad 500 pracodawców. Kluczem do sukcesu okazało się wieloletnie doświadczenie zespołu tworzącego rozwiązanie oraz słuchanie potrzeb obu stron, których interesy muszą zostać zaspokojone w procesie rekrutacji. Po udanym zaistnieniu na warszawskim rynku nadszedł czas na udostępnienie aplikacji mieszkańcom innych miast Polski – na początku w Krakowie i Wrocławiu. Niebawem również w kolejnych miastach potrzebujących skutecznych i prostych rozwiązań do rekrutacji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF