...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50-tki: Maciej Ledzion, endorfina events/WebTalk/Next Level Agency – jak wygląda jego praca w Kapitule 50 Kreatywnych?

Maciej Ledzion Gala 50

Jak wygląda praca w Kapitule rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie? Dlaczego takie inicjatywy są potrzebne rynkowi? Czym jest 50 Kreatywnych dla rynku według Macieja Ledziona, jednego z członków Kapituły?

Dlaczego Twoim zdaniem inicjatywy takie jak ranking 50 Kreatywnych są potrzebne rynkowi? Czym ranking 50 Kreatywnych jest dla rynku?

Przede wszystkim ze względu na nagrodzenie szeroko rozumianej kreatywności na rynku. 50 Kreatywnych nie zamyka się jedynie na wąskie grono, jak np. jedynie na start upy, a patrzy szerzej, wyróżniając przede wszystkim ludzi – ich dokonania i inicjatywy. Właśnie dlatego, co roku wśród 50 Kreatywnych znajdziemy zarówno przedsiębiorców, pracowników, jak i osoby, których praca polega na społecznym zaangażowaniu.

Jakimi kryteriami kierujesz się podczas głosowania Kapituły?

Kreatywność oznacza nietuzinkowe podejście do rozwiązywania problemów biznesowych, adresowania potrzeb klientów czy konsumentów oraz tworzenia zupełnie nowych kategorii w biznesie. Takie projekty oceniam najwyżej.

Jaką dałbyś radę firmom, które chciałyby znaleźć się w gronie Laureatów 50 Kreatywnych?

Aby się nie obawiały i zgłaszały inicjatywy, projekty i biznesy, które cechuje „kreatywność zastosowana”. Czyli takie, w których nastąpiło już wdrożenie i widać, że miało ono sens, tzn. znalazły swoje grono odbiorców niezależnie od tego, czy był to zupełnie nowy biznes, projekt w ramach dużej korporacji czy też działanie w ramach tzw. NGO. Celowo nie mówię o tzw. „sukcesie”, jest on subiektywną kwestią.

Przeczytaj także:

Ludzie 50-tki: Maciej Ledzion, endorfina events/WebTalk/Next Level Agency – kim jest i co robi?


Maciej Ledzion

Maciej Ledzion – współwłaściciel i członek zarządu grupy marketingowej składającej się z trzech agencji: endorfina events (eventy online, hybrydowe oraz offline), WebTalk (full service digital), Next Level Agency (gaming marketing).

Według Media Marketing Polska endorfina piastowała tytuł agencji eventowej roku w latach 2016 i 2017, następnie w 2019 roku tytuł najlepszej agencji eksportującej swoje usługi poza Polskę a w 2021 została wyróżniona jako solidny partner. WebTalk również został doceniony przez MMP jako agencja roku w kategorii social media w 2016, następnie w 2017 i 2018 otrzymał nagrodę za imponujący wzrost. Maciej zainicjował i przeprowadził proces połączenia obu agencji w grupę w 2017 roku. Od końca 2020 współtworzy nową firmę zajmującą się marketingiem w świecie gamingu – Next Level Agency.

Maciej w 2018 roku otrzymał statuetkę MP Power Awards® w kategorii Meeting Planner – agencja eventowa, aktywnie udziela się na rzecz rozwoju branży komunikacji marketingowej w Polsce i za granicą. W ramach SKM SAR był członkiem grupy tworzącej przez 2 lata Białą Księgę Komunikacji Marketingowej – opracowanie zawierające zbiór dobrych praktyk przetargowych we wszystkich kategoriach zakupów marketingowych. Prowadził liczne prelekcje w Polsce i za granicą. Od 2019 roku jest członkiem kapituły plebiscytu „50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie” tworzonego przez Brief.pl, a od 2021 jej przewodniczącym.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uwielbia dobrą architekturę, sport i podróże.

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF