...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Młodzi ludzie chcą aby AI rządziło światem

AI gov

Młodzi ludzie chcieliby zastąpić rządzących sztuczną inteligencją. Które kraje będą pierwsze? Skąd taka tendencja?

W ramach badań dotyczących technologii w polityce IE University Center zapytało prawie 3 tysiące Europejczyków z 11 krajów o ich opinie. Ponad połowa ankietowanych uważa, że rząd przynajmniej w pewnym stopniu powinien zostać zastąpiony lub wsparty przez sztuczną inteligencję, a jeszcze więcej z nich jest za rozwojem technologii w polityce.

Mimo iż ciężko o reprezentacje opinii całej Europy przez tak małą grupę, to pokazuje ona trendy i co czeka nas w przyszłości. Młodzi ludzie coraz pewniej czują się, obcując z technologią, a jedna trzecia z nich woli odebrać paczkę od robota aniżeli człowieka.
Jednak region, który przoduje w chęci rozwoju technologii to Chiny. Aż 75% ankietowanych uważa, że rząd powinien zostać zastąpiony przez algorytmy.

Naukowcy odpowiedzialni za badanie nie są zaskoczeni wynikami. Tłumaczą to postępującym zwątpieniem w demokrację jako system rządzenia oraz pogorszeniem jakości polityki. Dodatkowo ze względu na coraz większe ilości informacji i tworzące się bańki ciężko jest obywatelom docierać do pewnych wiadomości.
Wraz z wymianą pokoleniową społeczeństwa trendy te będą coraz bardziej widoczne. Czy w przyszłości faktycznie światem rządzić będą komputery i sztuczna inteligencja?

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF