...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50tki: Zbigniew Klonowski, TRIAS SA – kim jest i co robi?

Zbigniew Klonowski

Kim jest i czym się zajmuje Zbigniew Klonowski, członek Kapituły rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie? Czym zajmuje się TRIAS SA, firma której jest współtwórcą i prezesem? Na jakie zapotrzebowania rynku odpowiada? Zapraszamy do przeczytania kolejnej rozmowy z cyklu Ludzie 50tki.

Czym zajmuje się Twoja firma? Na jakie zapotrzebowania rynku odpowiada? Do kogo kieruje swoją ofertę?

Grupa Trias rozpoczęła działalność w 1996 roku i jest aktywnym uczestnikiem rynku AVL (audio-video-light) w zakresie wynajmu sprzętu, stałych instalacji, serwisu oraz zarządzania obiektami użytku publicznego.

Po okresie inwestycji w obiekty sportowe, z flagowym projektem na stadionie w Gdańsku (obecnie Polsat Plus Arena), Grupa od kilku lat poszerza swój obszar działania o projektowanie i tworzenie wystaw stałych w centrach nauki i muzeach. Od początku istnienia oferuje obsługę techniczną największych w Polsce wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz konferencji i kongresów. Ponadto spółki Grupy z sukcesem realizują ekspansję na rynkach europejskich i amerykańskim. Przy użyciu zaawansowanej technologii LED, TRIAS AVI i TRIAS International tworzą nowatorskie nośniki multimedialne oraz elementy infrastruktury digital signage. Dzięki specjalizacjom spółek i zatrudnionym profesjonalistom, Grupa analizuje rynek w sposób globalny, a potrzeby klienta rozpatrywane są w wymiarze 360 stopni. Wykorzystanie wiedzy, doświadczenia oraz najnowocześniejszych technologii z branży AVL, wspiera partnerów biznesowych w tworzeniu wyjątkowych przestrzeni, wydarzeń i doznań.

Oferty spółek w grupie kapitałowej TRIAS SA kierowane są do instytucji publicznych, centrów nauki, muzeów, centrów handlowych, kin, biurowców i agencji eventowych, a także dużych firm, organizatorów wydarzeń kulturalnych i stacji telewizyjnych.

Z jakiego produktu Twoja firma jest najbardziej dumna?

Ostatnie kilka lat działalności TRIAS AVI to przede wszystkim realizacje bardzo złożonych ekspozycji stałych w muzeach i centrach nauki, takich jak Epi-Centrum Nauki w Białymstoku, Podziemny Olkusz, będąca częścią Muzeum Mazowieckiego w Płocku wystawa „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco” czy chociażby Ośrodek Muzealno-Edukacyjny Parku Narodowego Ujście Warty. Obecnie spółka realizuje między innymi największą w Polsce ekspozycję poświęconą oceanom i żegludze w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie.

Z kolei TRIAS International tworzy innowacyjne ekrany informacyjne i reklamowe w oparciu o technologię LED w kinach REGAL na terenie całych Stanów Zjednoczonych, od Florydy przez Nowy Jork, Las Vegas, aż po Kalifornię.

VES, jeden z liderów branży eventowej, realizuje multimedia podczas największych wydarzeń w Polsce, do których można zaliczyć między innymi Pol’and’Rock, Open’er Festival (od początku istnienia). Finał WOŚP w Warszawie czy Wakacyjna Trasa Dwójki 2021. Spółka współtworzyła także studio olimpijskie i EURO2020 dla TVP.

Kolejne działanie, którym warto się pochwalić to Kongres 60 Milionów. Inicjatywa ta została powołana w celu integracji polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Z takim założeniem w lokalizacjach na całym Świecie organizowane są Kongresy 60 Milionów – Globalne Zjazdy Polonii. Obecnie trwają przygotowania do kolejnej edycji Kongresu, który odbędzie się 10-12 lutego 2022 roku po raz czwarty w Miami. Wcześniej Kongres był organizowany między innymi w Rzeszowie, Berlinie, Londynie i Nowym Jorku.

Przeczytaj także:

Ludzie 50tki: Zbigniew Klonowski, TRIAS SA – jak wygląda jego praca w Kapitule 50 Kreatywnych?

Ludzie 50tki: Zbigniew Klonowski, TRIAS SA – co go inspiruje?


Zbigniew Klonowski

Zbigniew Klonowski 

Współtwórca i prezes zarządu grupy kapitałowej TRIAS SA, która funkcjonuje na polskim rynku od 25 lat, a od kilku lat z sukcesem prowadzi ekspansje na rynkach europejskich i amerykańskim. W skład grupy wchodzą między innymi TRIAS AVI, VES, TRIAS International, DIGISERVICE i CWK Operator.

Od 2014 roku przewodniczący Rady Nadzorczej Virtual Power Plant Sp. z o.o., a od 2017 r. – współtwórca i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów, Globalnego Zjazdu Polonii 60mln.pl, którego misją jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. 

Zbigniew Klonowski jest także wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji oraz członkiem Rady Fundacji Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika. 

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych MBA na GFKM i University of Strathclyde w Glasgow. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w, kategorii przedsiębiorczość w 2003 roku. Natomiast w konkursie o Laur Businessmana 2004 organizowanym przez redakcję miesięcznika Businessman Magazine oraz PwC, nominowany do grona pięciu najlepszych przedsiębiorców w kraju.

W wolnym czasie zapalony podróżnik oraz pasjonat golfa.

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF