...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

„Nasz sukces to także ludzie, którzy uwierzyli w nasz zespół i nasz pomysł”. Katarzyna Zielińska, Alicja Stankiewicz, Małgorzata Zielińska, Marek Turkiewicz. coat-it [Ludzie 50tki]

ranking-50-coat-it

Co najmocniej wpłynęło na sukces coat-it? Czym inspirują się Katarzyna Zielińska i Alicja Stankiewicz? Jakie mają rady dla przedsiębiorców stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie?

Co przyczyniło się do sukcesu Waszej firmy?

Pierwsze, co przychodzi do głowy to determinacja i silna motywacja. Sporo wysiłku kosztował nas rozwój pomysłu na samym początku, kiedy obie miałyśmy pełnoetatowe prace i musiałyśmy finansować nasze przedsięwzięcie z środków prywatnych. Powiększenie zespołu o osobę z kompetencjami biznesowymi wiązało się ze zwiększeniem zainteresowania naszym rozwiązaniem oraz wydłużeniem listy potencjalnych klientów, do których udało się dotrzeć. Zatrudnienie osoby ze znajomością szeroko pojętych kwestii administracyjnych, spowodowało, że okresowe rozliczenia dofinansowania oraz współpraca z organami celnymi nie spędzają nam już snu z powiek.

Jeśli chodzi o nasza technologię, to okazuje się, że jest ona w stanie rozwiązać wiele bolączek, z którymi boryka się przemysł powłokowy oraz końcowi odbiorcy. Stąd też dość spore zainteresowanie. Bo chyba każdy z nas marzy o samochodzie bez rdzy na karoserii czy też chromowanych elementach mebli, które długo pozostają piękne i błyszczące.

Nasz sukces to także ludzie, którzy uwierzyli w nasz zespół i nasz pomysł. Ludzie, którzy zdecydowali się zainwestować w coat-it czy też współpracują z nami, testując nasze produkty.

Który moment w życiu uważacie za najbardziej kreatywny i dlaczego?

Nie potrafię wymienić jednego momentu. Te momenty dzieją się po prostu, kiedy z Katarzyną wymieniamy się informacjami i spostrzeżeniami, kiedy razem pracujemy w laboratorium, kiedy jedziemy razem na spotkanie z klientem. Staramy się nie chodzić utartymi ścieżkami i widzieć możliwości, tam, gdzie inni widzą tylko trudności i problemy.

Kto lub co było i jest inspiracją w Waszych działaniach biznesowych? Dlaczego?

Alicja: Inspiracją w moich działaniach biznesowych była dr Irena Eris. Zaczynała w czasach niesprzyjających prowadzeniu własnej działalności, a mimo to stworzyła firmę rozpoznawalną i nagradzaną poza granicami naszego kraju. Ona również zostawiła pracę naukową. Rozwijała swoje przedsięwzięcie na własnych zasadach, zgodnie z własnymi wartościami.

Katarzyna: jako miłośnik gorzkiej czekolady, wskażę na Jana Wedla (który podobnie jak ja miał doktorat z chemii). Kiedy odziedziczył fabrykę czekolady, założoną przez jego dziadka, nie osiadł na laurach. Inwestował w nowe technologie i widział przyszłość w mediach (słynne reklamy i zdjęcia gwiazd kina dodawane do tabliczek czekolady), wprowadził wyroby Wedla na rynki zagraniczne. Dbał o swoich pracowników (nawet w trudnym okresie II wojny światowej), a do tego był filantropem.

Jakich rad udzieliłbyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Swobodniej i mniej stresująco jest mierzyć się z trudnościami (a tych w rozwijaniu biznesu nie brakuje) mając zaangażowany i zmotywowany zespół. Dlatego rozważnie należy podejść do jego budowania. Dobrze jest również skonfrontować pomysł z potrzebami i wymaganiami rynku już na początkowym etapie przedsięwzięcia. To znacznie ułatwia planowanie kolejnych kroków w rozwoju.


Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska co-founderka & CTO w coat-it. Od wielu lat związana z badaniami i wdrażaniem rozwiązań wykorzystujących nanomateriały. Była członkiem międzynarodowych zespołów badawczych w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii. Swoją pasję do nieoczywistych, innowacyjnych rozwiązań realizuje opracowując produkty coat-it. Gdyby nie była chemikiem, zostałaby fotografem. A póki co kolekcjonuje analogowe aparaty fotograficzne.

 

 

Alicja Stankiewicz, współzałożycielka coat-it i pomysłodawca technologii. Swoją pasję do chemii realizowała na uczelniach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Inicjując projekty badawcze zdobyła doświadczenie w zakresie technologii materiałowych związanych z procesami nanoszenia powłok ochronnych o różnych funkcjonalnościach. Teraz tę pasję i kluczowe zainteresowania realizuje w coat-it.

 

 

malgorzata-zielinskaMałgorzata Zielińska, kierownik działu administracyjno-prawnego w coat-it. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Prawa. Od lat wspiera firmy w zakresie obsługi administracyjno-prawnej. Postanowiła dołączyć do zespołu coat-it, ponieważ od zawsze fascynował ją świat nauki i wypływające z niego innowacje oraz postęp technologiczny. Będąc częścią firmy badawczo-rozwojowej, ma szansę wspierania i bezpośredniej obserwacji powstawania nowej technologii.
Jej pasją jest nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Szczególnie upodobała sobie renowację kultowych dzisiaj mebli polskiego designu z lat 50 i 60.

marek-turkiewiczMarek Turkiewicz – dołączył do zespołu w listopadzie 2020. Zadaniem Marka jest spojrzenie na firmę i jej rozwój od strony biznesowej. Mając wieloletnie doświadczenie z branży stalowej, jak również wiele lat praktyki na stanowiskach związanych ze sprzedażą, eksportem, budowaniem strategii, rozwojem organizacji, jej procesów i zespołów, wspiera współzałożycielki coat-it niezbędną wiedzą i pomysłami.

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF