...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Notoryczny brak czasu a apetyt na sport i zdrowie. Czy nowe technologie mogą okazać się pomocne?

Jędrne pośladki, płaskie brzuchy, ogromne bicepsy… Żyjemy w świecie pięknych ludzi. Kult ciała wylewa się z internetu, portali społecznościowych wszelkiej maści by wytknąć nam nasze niedoskonałości. Konwencjonalny trening w siłowni trwa mniej więcej 1,5h. Do odnotowania progresu parametrów powinniśmy takich treningów w tygodniu wykonać minimum 3.

W Polsce pracujemy ponad 42 godziny tygodniowo i ten czas wciąż się wydłuża, do tego trzeba zrobić zakupy, zająć się dziećmi, psem, odwiedzić teściów. Wspaniale byłoby też poświęcić czas ukochanej osobie, przeczytać książkę, wybrać się do teatru czy spotkać ze znajomymi…

Wszystko to takie piękne tylko zastanawiam się kiedy na dążenie do tego piękna znaleźć czas?! Czy jest sposób, pozwalający pogodzić notoryczny brak czasu a także apetyt na sport i zdrowie? Czy dbanie o kondycje wciąż musi wyglądać tak samo jak dziesiątki lat temu? Czy nowe technologie mają nam coś więcej do zaoferowania?

W czasie kiedy uprawiałem sport nabawiłem się wielu kontuzji co wykluczyło aktywność fizyczną z mojego życia. Na szczęście, trafiłem na zajęcia o tajemniczej nazwie EMS. Electrical Muscle Stimulation to ćwiczenia z wykorzystaniem impulsu nerwowo-mięśniowego do którego w 2011 roku nikt nie był w stanie mnie przekonać. Po latach uprawiania konwencjonalnych ćwiczeń nie chciałem uwierzyć, że akcesoria rodem z telezakupów Mango mogą korzystnie działać na moje mięśnie.

Nie mając nic do stracenia postanowiłem spróbować, przetestowałem EMS i… Zachwyciłem się możliwościami jakie daje ta metoda ćwiczeń!

EMS pozwala zastąpić ciężar i grawitację nowym bodźcem którym jest impuls nerwowo mięśniowy. Impuls wysyłany jest  z  urządzenia XBody  i wywołuje  pracę mięśni w taki sam sposób w jaki robi to nasz mózg podczas wysiłku fizycznego, dzięki temu wszelkie procesy biochemiczne zachodzące w mięśniach w czasie zajęć EMS są naturalne. Dzięki odpowiednim  ustawieniom parametrów urządzenia jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć efekt. Stymulujemy te włókna mięśniowe, które są nam najbardziej potrzebne do osiągnięcia celu treningowego.

Elektrostymulacja znajdzie zastosowanie zarówno w sporcie,  fizjoterapii a także Wellness.  Badania jednoznacznie  dowodzą,  że dzięki  EMS możliwe jest nie tylko poprawienie wydolności organizmu, siły czy szybkości motorycznej, ale również walka z bólem pleców, osteoporozą czy cellulitem.

Elektrotrening nadaje się dla każdego, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Krótki czas treningu, pomoc trenera, dotarcie impulsów do mięśni głębokich, a także odciążenie stawów sprawiają, że jest to trening, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających i ceniących swój czas osób.

Jeśli komuś zależy na dobrej formie i świetnym samopoczuciu, a jednocześnie szanuje swój czas, powinien koniecznie spróbować treningu EMS i przekonać się ile można osiągnąć w 27 minut.

 

Szymon Bartoszek