...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Płatność telefonem, zegarkiem i jeszcze samochodem?

Daimler Visa

Wiosną marka Mercedes wprowadzi nową usługę dla posiadaczy samochodów swojej marki.

Dzięki partnerstwu Daimlera z Visa czytnik linii papilarnych w najnowszych Mercedesach zyska nową funkcję. Będzie on służył jako potwierdzenie płatności dokonywanych z poziomu samochodu. Udoskonalone oprogramowanie MBUX pozwoli na dokonywanie zakupów z poziomu systemu samochodu oraz na płatności na przykład za paliwo.
Na początek usługa dostępna będzie w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii a kolejne kraje wdrażane będą stopniowo.
O bezpieczeństwo systemu ma zadbać czytnik linii oraz zaawansowany system operatora płatności.

Nie ma nic wygodniejszego niż autoryzacja płatności za pomocą odcisku palca. Luksusowe doświadczenie klienta obejmuje oczywiście aspekt bezpieczeństwa, a my spełniamy go poprzez natywne płatności w samochodzie. Oferujemy naszym klientom bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy, ale również podczas płacenia.

Franz Reiner, CEO, Daimler Mobility

Będzie to jednocześnie pierwszy system w motoryzacji korzystający z rozwiązania Visa Cloud Token Framework. Jest to rozwiązanie chroniące wrażliwe informacje podczas dokonywania płatności. Umożliwia również połączenie wielu urządzeń jednego użytkownika, dzięki czemu nie będzie potrzeby podawania danych karty w samochodzie jeżeli zrobimy to wcześniej w telefonie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF