...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

PLE wkracza na nowe mapy. VALORANT w Polskiej Lidze Esportowej!

PLE zapowiedź

Tym razem, wcielając się w agentów VALORANT, zawodnicy którzy swoją esportową pasję szkolą na mapach ICEBOX, BIND, HAVEN czy SPLIT, będą mieli szansę rywalizowania o pulę 25 000 złotych, czyli ~6 500 dolarów.

PLE.GG: VALORANT NATIONS CIRCUIT, to nazwa pierwszego sezonu, którego start zaplanowany jest na kwiecień. Rozgrywki wychodzą poza polskie podwórko angażując do pojedynków cztery europejskie drużyny. Kolejna czwórka to zespoły krajowe, dobrze znanych organizacji, których pełna lista zostanie ogłoszona już wkrótce. Rozgrywka została zaprojektowana na przeprowadzenie siedmiu kolejek fazy zasadniczej oraz finały, których daty przypadają na drugi tydzień czerwca.

Rozgrywki VALORANT w Polskiej Lidze Esportowej to dla nas kolejny, bardzo ważny krok do wzmacniania pozycji gry na polskiej i europejskiej scenie. To także kolejny sygnał – dla Riot Games Polska to jeden z najważniejszych rynków, a polscy gracze dziesiątki razy udowodnili, że należą do światowej czołówki. Przed nami miesiące emocjonujących pojedynków najlepszych graczy, ale też aktualizacje, a w tym premiera kolejnego Aktu, które wprowadzą do gry znaczące nowości.

Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager, Riot Games

Sobota i niedziela z VALORANT

System pojedynków przewiduje rozgrywkę Best-of-three, przy czym zespół rozgrywa jedną kolejkę tygodniowo. W trakcie weekendu odbywać się będzie pięć meczów, dwa w sobotę o godzinie 18:00 i 21:00 oraz trzy w niedzielę, startujące już od 15:00.

Jako fan gier FPS niezmiernie się cieszę, że VALORANT zagości w harmonogramie Polskiej Ligi Esportowej. Riot Games doskonale rozumie specyfikę gier esportowych, dlatego wierzę, że PLE.GG: VALORANT NATIONS CURCUIT będzie chętnie oglądanym turniejem na kanałach Polskiej Ligi Esportowej. Szczególnie, że zobaczymy tutaj starcia najlepszych polskich drużyn z ich odpowiednikami z regionu Eastern Europe.  Będzie komu kibicować!

Adam “destru” Gil, Head of Esport, Polska Liga Esportowa

VALORANT, to taktyczna gra drużynowa z kategorii “first person shooters” wydana przez RIOT Games, która przyciąga coraz więcej fanów zarówno tytułów fps jak i tych, którzy dbają o szczegółowo wykreowany świat.

Rozgrywki transmitowane będą na kanale twitch.tv/ple_gg. Głównym komentatorami PLE.GG: VALORANT NATIONS CIRCUIT zostali Krystian “Terp” Terpiński, Dominik “Nero” Dąbrowski, Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Radek “Mad1” Florkowski oraz Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk.


Źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF