...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polacy home office zabierają nawet na wakacje

praca zdalna na wakacjach

Dom to już nie tylko miejsce zamieszkania. To także miejsce pracy, rozwijania pasji i szkoła.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie, zostaniesz przeniesiony na stronę reklamodawcy, gdzie będziesz mógł zapoznać się z konkretną ofertą na produkt lub usługę. Klikając w linki afiliacyjne nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę redakcji brief.pl i naszą niezależność.

Puls Biznesu wyszedł z ciekawym raportem.  Jego istotą było sprawdzenie, jak Polacy żyją po okresie pandemii i co z niej wynieśli. I wyniki, choć mogą wydawać się zaskakujące, to tak naprawdę każdy może się łatwo z nimi utożsamić. Trzydzieści dziewięć procent Europejczyków wyraźniej niż kiedykolwiek postrzega dom jako miejsce, w którym mogą wyrażać siebie, w Polsce jest to aż 53 procent. Co istotne – nie jest to wynik przymusowego przebywania w domu, dla 64 procent Europejczyków dom w czasie pandemii stał się „bezpieczną przystanią” – lubimy w nim być i o niego dbać, a dla 30 procent badanych znacznie istotniejsze niż kiedyś stało się poprawianie jego wyglądu i kupowanie rzeczy zwiększających wygodę życia w domu.

Co ciekawe pozostanie w domu, wcale nie wpłynęło na łączenie życia zawodowego z prywatnym. Granica wyjścia z domu rano i powrotu wieczorem została skutecznie zatarta, przez przejście na home office. Jednak praca zdalna wywołała jeden ciekawy trend wśród pracowników. Wielu zatrudnionych doszło do wniosku, że home office nie musi ograniczać się tylko do czterech ścian własnego domu. Może działać również… na wakacjach.

W ubiegłym roku na wsiach zameldowało się ponad 190 tysięcy osób – to o 4 procent więcej niż w roku 2019. Spadające przez lata zaludnienie na wsiach i przeprowadzki do miast zatrzymały się. W cenie są miejscowości nadmorskie, chociaż pod względem ekonomicznym to najdroższy wybór, bo nieruchomości niedaleko brzegu kosztują tam więcej niż w stolicy. Część idzie jeszcze o krok dalej i wyprowadza się za granice. Home office jest tam, gdzie jesteśmy my, więc dlaczego by nie wyjechać na słoneczne wybrzeże, albo w góry? Samo zainteresowanie się podróżowaniem, mimo obostrzeń sanitarnych, wcale nie zmalało. Aż 42% Polaków odkłada pieniądze właśnie na wakacje marzeń.

W ramach swojego home office korzystasz z drukarki laserowej HP? Zapoznaj się z ofertą zamienników tonerów do drukarek HP.


źródło: Puls Biznesu

Adam Daniluk