...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polska sztuczna inteligencja ochroni dzieci w Internecie

dzieci cyberbezpieczeńśtwo sztuczna inteligencja

Samurai Labs - polskie laboratorium sztucznej inteligencji jest gotowe chronić dzieci przed cyberprzemocą i innymi niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie. Wykorzystując trzecią falę sztucznej inteligencji, system Samurai nie tylko zapobiega przemocy, ale również reaguje w sytuacjach kryzysowych, gdy dziecko przejawia zachowania samobójcze.

Czas lockdownu i dystansowania społecznego ma realny wpływ na poziom zagrożeń w Internecie. Na problem zwrócił uwagę UNICEF, alarmując o wzroście aktywności przestępców seksualnych stosujący tzw. child grooming, polegający na nawiązaniu więzi emocjonalnej z dzieckiem, aby następnie wykorzystać je seksualnie. Rośnie także poziom agresji na forach i czatach. W czasie pandemii poziom mowy nienawiści wzrósł o 70 proc., a toksyczność wypowiedzi o ponad 40 proc. Coraz częściej słyszy się również o samobójstwach wśród nieletnich, których główną przyczyną jest izolacja i przemoc domowa.

Odpowiedzią na wzrost internetowych zagrożeń może być system opracowany przez Samurai Labs, którego głównym zadaniem jest ochrona dzieci przed całym spektrum negatywnych zdarzeń, na które są narażone spędzając czas w Internecie.

Sztuczna inteligencja Samurai to pierwszy system w Polsce i na świecie, który chroni najmłodszych w czasie rzeczywistym. Poprzez szczegółową analizę treści możemy ocenić, kiedy dziecko na czacie czy forum znajduje się “na krawędzi” i woła o pomoc. System rozpoznaje cechy charakterystyczne dla intencji samobójczych, dając sygnał, że dzieje się coś niepokojącego i automatycznie łączy dziecko z profesjonalną pomocą, dzięki czemu można zapobiec tragedii.

Michał Wroczyński współzałożyciel i CEO Samurai Labs

Rozwiązanie opracowane przez polskich ekspertów od sztucznej inteligencji nie tylko wykrywa zachowania samobójcze i łączy potencjalną ofiarę z profesjonalną pomocą. Samurai potrafi także realnie obniżać poziom przemocy na czatach i forach.

Nasze rozwiązanie automatycznie reaguje na wykryte przypadki cyberprzemocy. Jeśli dziecko jest atakowane, Samurai interweniuje blokując daną wiadomość. Pozwala to na zatrzymanie przemocy w zarodku, zanim zdąży eskalować.

Michał Wroczyński, CEO Samurai Labs

Skala problemu jest ogromna. Jak donosi FBI, jeszcze przed pandemią w każdej chwili w sieci grasowało ponad 750 tys. predatorów. Dziś, kiedy niemal każde dziecko korzysta na co dzień Internetu, skala aktywności przestępców seksualnych znacznie wzrasta.

Codziennie w Internecie rozgrywają się dramaty dzieci i młodzieży. Wierzymy, że technologia która, przyczyniła się do takiej sytuacji, może także skutecznie walczyć z tymi zagrożeniami. Do tego służy Samurai – nasz wojownik w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Jednym z najstraszniejszych skutków pandemii może być wzrost liczby samobójstw. Możemy powstrzymać tę falę.

Michał Wroczyński, CEO Samurai Labs

W czasach, kiedy wszystkie interakcje społeczne przeniosły się do świata wirtualnego, wzrastają zagrożenia wobec najmłodszych. Autorskie rozwiązanie polskich „Samurajów” pozwoli na skuteczną ochronę najmłodszych, korzystających z Internetu.


Źródło: informacja prasowa Samurai Labs

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF