...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Powietrzne taksówki przyszłości

Joby Aviation

Joby Aviation od lat pracuje nad taksówkami przyszłości. Dzięki współpracy z takimi firmami jak Uber oraz SK Telecom przyszłość może być bliżej niż się wydaje.

Amerykański startup z siedzibą w Kalifornii nad powietrznym przewozem ludzi pracuj już prawie dziesięć lat. Dekada pracy w końcu zaczyna dawać nadzieje na uruchomienie usług w niedalekiej przyszłości. W szczególności, że w ostatnich tygodniach na światło dzienne docierają coraz to nowe informacje o rozwoju projektu.

Joby od lat pracuje nad rozwojem własnej produkcji lekkich samolotów elektrycznych, które mogłyby służyć za powietrzne taksówki. Pojazdy miały być szybkie, ciche i być w stanie przewieźć przynajmniej kilka osób. Mimo iż rozwój wciąż trwa, na ten moment można przyznać, że wiele z celów udało się zrealizować. Samoloty są w stanie startować poziomo, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z pasów startowych, mogą przewieźć pilota oraz czterech pasażerów, a prędkość maksymalna wynosi ponad 320 kilometrów na godzinę.
Według wyliczeń organizacji w przypadku przejazdu przez miejskie korki droga powietrzna może okazać się nawet o godzinę szybszą niż w przypadku komunikacji naziemnej.

Poza samymi maszynami wyzwaniem dla projektu jest uzyskanie pozwoleń na loty w strefach miejskich oraz dotarcie do klientów. Z pomocą przychodzą firmy, które mają odpowiednie zaplecze zasobów oraz know-how. Dzięki współpracy z Uberem firma ma nadzieje ułatwić zamawianie swoich usług. A dzięki niedawno nawiązanej współpracy z Japońskimi liniami lotniczymi oraz Koreańskim SK Telecom startup ma nadzieje w przeciągu najbliższych kilku lat wejść na rynki Azjatyckie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF